1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові вшанували пам’ять Шандора Петефі

04.01.2020 10:49 Культура Ексклюзив Голос Карпат

1 січня минуло 197 років з дня народження великого угорського поета-революціонера Шандор Петефі, автора “Національної пісні” – марсельєзи повстання угорського народу проти гніту Габсбургів.

1 січня минуло 197 років з дня народження великого угорського поета-революціонера Шандор Петефі, автора “Національної пісні” – марсельєзи повстання угорського народу проти гніту Габсбургів.

Урочистості розпочались святковою літургією у місцевому римо-католицькому костелі, після якої єпископський-вікарій о.Янош Молнар запросив усіх присутніх до пам’ятника Шандору Петефі, розташованому навпроти нинішнього готельно-розважального комплексу “Золота пава” – колишньому “Панському казино”.

На честь Лицаря угорської революції прозвучали пісні на його слова у виконанні церковного хору “Святого Хрестителя”.

Вчитель історії Йожеф Чобоя розповів про основні віхи в житті та творчості поета, його перебування на Закарпатті, в тому числі Берегові. У 1847 році він як журналіст відвідав спочатку Ужгород, потім Мукачівський замок, після чого вирушив до міста над Верке. Притомившись, у Гаті зупинився у відомій тоді на всю округу “Червоній корчмі”, де напував коней, сам перекусив і, звісно, скуштував знаменитого берегівського вина. Саме тут народилась ідея відомого вірша “Теплий полудень”, якого відшліфовував уже в Берегові, де 12 липня 1847 року заночував у готелі “Орослан“ (“Лев”). Про його перебування тут свідчить встановлена меморіальна дошка.Своїми враженнями від відвідин міста поет поділився в листі до свого товариша журналіста Фрідєша Керені.

З Берегова Шандор Петефі взяв курс на Бадалово, де також провів кілька годин, а потім через Тису поспішив до своєї нареченої Юлії Сендреї, що мешкала в населеному пункті Сатмарчеке.

Голова міського осередку КМКС Іштван Д.Молнар в основному зупинився на революційній діяльності поета, його творчості в цей період. Як уже згадувалось, Шандор Петефі став одним з ватажків та натхненників повстання 15 березня 1848 року, його “Національна пісня” була гімном революції. До слова, ця дата вдізначається в нинішній Угорщині як національне свято.

Нагадаємо, в.о. голови ОДА поставив ультиматум керівникам Виноградівщини.

Читайте на ГК:Берегове отримало ігрові поля для гри в шахи (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті відремонтують дорогу між Вилоком та Береговим (ФОТО)
Читайте на ГК:Берегівський лісгосп закликає місцеві органи влади опалювати бюджетні установи не газом, а дровами
загрузка...