1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові перша свічка Адвента закликає до світлих діянь, любові й милосердя (ФОТО)

01.12.2019 22:50 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

За чотири тижні до католицького і протестантського Різдва на центральній площі міста запалили традиційну свічку з чотирьох, які символізують Віру, Надію, Радість і Любов.

Почесну місію виконали єпископський вікарій, настоятель місцевого римо-католицького костелу о.Янош Молнар та ректор Закарпатського угорського інституту, голова громадської організації “Про культура Субкарпатіка”  Ілдика Орос.

“У ці дні кожен з нас має поставити перед собою якусь світлу мету й зробити бодай крок до Всевишнього,- наголосила зі сцени керівник вишу.- Запаліть вдома свічечку і нехай її вогонь вказує вам правильний шлях у житті, передайте цей світлий порив рідним і близьким.”

Учасників урочистого дійства на хороші справи благословили священики історичних конфесій – римо- і греко-католицької та реформаторської.

“Багато-хто з нас ще й зараз блукає у темряві,- акцентував у проповіді о.Янош Молнар.- І тільки Господь здатний освітити наші душі й вивести на путь праведний.”

Греко-католицький священик о.Віктор Сабов нагадав присутнім дві Різдвяні настанови Папи Римського, а саме: відкрити очі на хворих, немічних і нужденних та свої серця – до любові, співчуття й милосердя.

Добра і благословення бажав усім настоятель реформаторської громади Берегова Ференц Тороцкезі.

А перед цим кілька духовних пісень виконав хор римо-католицької спільноти міста.

По завершенню урочистої церемонії на центральній площі міста дійство продовжувалось в ЗУІ, в атріумі якого зі святковим концертом повинен був виступати добре знаний академічний камерний хор “Кантус” під керівництвом Еміла Сокача. Та перед програмою приємний сюрприз у фойє вишу чекав на дітей і їх батьків: малі та дорослі мали можливість повправлятись у прикрашанні мідяників. Формочку для нанесення візерунків на тістечка навіть взяв до рук о.Віктор Сабов, аби порадувати солодким презентом своїх трьох діточок.

А через хвилю в атріумі вишу у виконанні митців звучали адвентичні твори Золтана Кодая, Ференца Ліста, Іштвана Мартона, інших класиків. Зачарували також обробки закарпатських та угорських народних пісень, хорова суїта Іштвана Мартона на слова не менш відомого поета, письменника і публіциста, багаторічного редактора обласної газети “Карпаті Ігос Со” Ласло Балли.  

“Сьогодні ви прослухали маловідомі твори нашого славного композитора,- звернувся до аудиторії Еміл Сокач.- Переважна більшість з них зберігалась в рукописах. Ми віднайшли їх і тепер, у перші дні Адвента, даруємо їх вам.”

Довго не відпускали зі сцени шанувальники камерного співу солістів колективу Оксану Щербату, Анну Тромпак, Віктора Федишина, Іштвана Халуса, які в супроводі хору теж полонили серця присутніх задушевними композиціями.

Сьогоднішню програму, приурочену до церемонії запалення першої свічки Адвента, скомпонували активісти римо-католицької громади Берегова і активісти громадської організації “Про культуура Субкарпатіка”. Наступної неділі, під час запалення другої свічки Адвента, своє бачення урочистості запропонує міська рада.

Нагадаємо, у Берегові завершився нічний турнір з футзалу.

Читайте на ГК:Впродовж вихідних на Берегівщині горіли два житлові будинки
Читайте на ГК:Засуджено берегівчанина, який намагався підкупити поліцейського
Читайте на ГК:На Берегівщині відбувся фестиваль різників (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка