1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатські історики розповідають дітям про Ференца Ракоці (ФОТО)

29.11.2019 15:32 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Активну участь у цьому процесі беруть викладач ЗУІ, керівник гуртка збереження народних традицій, краєзнавець Барнабаш Кийс та педагог з Мукачева Бейла Попович.

З нагоди проголошення 2019-го роком ватажка визвольної боротьби угорського народу проти австрійського поневолення Ференца Ракоці, Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) проводить в області ряд заходів, зокрема цикл історичних розповідей про видатного полководця. Активну участь у цьому процесі беруть викладач ЗУІ, керівник гуртка збереження народних традицій, краєзнавець Барнабаш Кийс та педагог з Мукачева Бейла Попович.

Перший вже виступив перед учнями 5 навчальних закладів краю – у Тячеві, Мукачеві, Виноградові, Варах і вчора – у В.Доброні. У ході цих своєрідних інтерактивних занять підлітки не лише прослухали історичні доповіді про життя й бойовий шлях трансільванського князя, а й мали змогу доторкнутись до зброї, прапорів повстанців, речей їх побуту, одягу, а останній навіть приміряти на себе.

“Такі уроки багато в чому різняться від традиційних шкільних,- каже Барнабаш Кийс.- Бо діти не лише чують історичні розповіді, а й наочно бачать, про що йде мова, радо занурюються в атмосферу тих часів.”

Перед вихованцями теж 5 шкіл виступив і Бейла Попович. Його слухали підлітки у Чопі, Батьові, Варах, Тачеві та Виноградові. У своїх історичних екскурсах викладач акцентував увагу на маловідомих фактах з життя Ференца Ракоці, членах його великої родини, які теж були видатними особистостями.

Нагадаємо, “Історія України за 5 хвилин”: мультик про Україну став вірусним у мережі.

Читайте на ГК:Угорець ховав українські безакцизні сигарети в підставці для душа
Читайте на ГК:Митці Товариства Ревеса подарували Закарпатському угорському інституту цілу виставку художніх робіт (ФОТО)
Читайте на ГК:Посол Угорщини прокоментував ситуацію з ажіотажем навколо "угорської автономії" в Закарпатті
Стрічка