1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові побували винороби з Франції

25.11.2019 12:02 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Вони підтвердили: закарпатці мають всі можливості виробляти вина світової якості.

Вони підтвердили: закарпатці мають всі можливості виробляти вина світової якості.

В одному із залів Закарпатського угорського інституту посланці знаного виноробного регіону Франції Бордо зустрілись з  шанувальниками і кращими виробниками галузі Берегівщини. Захід відбувся в рамках нещодавно започаткованої довгострокової програми транскордонного співробітництва “Бордо – Закарпаття”, ініціаторами якої виступила знана виноробна фірма з Берегова “Шато Чизай”. Попередньо посланці Франції вже побували в Ужгороді, Мукачеві, Сваляві.

Гостей тепло вітала голова Бережського відділення Товариства угорських підприємців Закарпаття (ТУПЗ) Андреа Гусар.

 Зі змістовними доповідями про досягнення виноробів Бордо, щляхи досягнення цього перед присутніми виступили професори, викладачі Міністерства сільського господарства Франції в EPL Бордо Стефан Бадо і Гільєрм Мартінс. Вони наголосили, що мета програми – розвиток бренду “Вино Закарпаття”, сприяння підвищенню якості вин регіону через вдосконалення професійних знань і навичок виноробів, піднесення винного туризму, просвітництво у сфері винної культури тощо.

“Закарпаття, у тому числі Берегівщина, має не менше історичних підстав стати таким потужним виноробним регіоном, як Бордо у Франції,”- відмітив Стефан Бадо.- Я дегустував вина практично всіх виробників в Україні та на Закарпатті й стверджую: ви можете виробляти вина світової якості.֨”

Цю ж думку продовжив  Гільєрм Мартінс.

“У світі з’являється багато виноробних регіонів. Немає ніяких причин, щоб Закарпаття не було в цій групі,”- зазначив професор.

Про здобутки та проблеми виноробів Берегівщини гостям розповів голова профільної філії ТУПЗ Шандор Якоб. На згадку про корисну зустріч він подарував французьким фахівцям кілька плашок вин власного виробництва берегівчан. Гості пообіцяли здійснити вдома їх експертну оцінку і на завершення висловили впевненість, що наступний обмін думками відбудеться в Бордо. 

Нагадаємо, у Берегові відбулося свято молодого вина.

Читайте на ГК:Берегово готується до відкриття традиційного “Шкільного ярмарку” (ФОТО)
Читайте на ГК:Вуличний музика з Тернополя виступав на центральній площі Берегова
Читайте на ГК:Закарпатські рятувальники розчищають річку Боржава від сміттєвих заторів