1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Перечині поет і прозаїк Василь Мулеса презентував 10-те літературно-художнє видання "Карпатська балада" (ФОТО)

20.11.2019 19:00 Культура

Творчий вечір Василя Мулеси проходив у читальному залі Перечинської центральної районної бібліотеки

Творчий вечір Василя Мулеси проходив у читальному залі Перечинської центральної районної бібліотеки

Із вітальним словом виступив заступник голови Закарпатської Петро Грицик, який щиро побажав поету творчої наснаги, внутрішньої гармонії, невичерпної енергії, безкрайності духовного джерела, звідки він бере сили для поезії. Посадовець  наголосив, що обласна рада завжди підтримує письменників та  поетів краю, бо їх праця є неоціненною, адже описує красу та чарівність рідної землі, дає можливість краще пізнавати наш край, його непросту історію.

Вшанувати  знаного митця також завітали колеги по перу ‒ Іван Хланта, Юрій Шип, Іван Козак, Василь Гаджега, а також критики, художники, бібліотекарі, представники місцевої влади та громадськості.

Василь Мулеса  розповів про історію написання книги, поділився планами на майбутнє та свою творчу співпрацю із музикантами. Зазначалося, що в «Карпатській баладі» описано найбільш трагічні сторінки  в історії Срібної Землі з тим, аби допомогти молодому поколінню глибше осмислити минуле нашого  краю.

Наголошувалося, що поет написав десятки пісень, які виконують відомі артисти. Чимало його віршів на робочому столі, у творчих студіях українських композиторів. Виношується ідея про написання опери «Карпатська балада» на текст В.Мулеси.

Присутня на святі оперна співачка Мирослава Швах-Пекар виконала пісенні композиції «Кохай мене» та «Мила моя мальована» на слова автора.

На літературному вечорі прозвучало багато добрих слів про художню майстерність автора  від колег по цеху, а юна шанувальниця його творчості‒учениця Зарічівської загальноосвітньої школи Анастасія Кричко продекламувала  вірші із нової збірки, інформує виконавчий апарат облради.

Нагадаємо, авторська казка стане третьою прем’єрою українського театру в Ужгороді в цьому сезоні

Читайте на ГК:В горах на Перечинщині заблукали сім громадян на автомобілях
Читайте на ГК:На одному з курортів Закарпаття невідомий побив 12-річну дівчинку
Читайте на ГК:На автодорозі Львів-Самбір-Ужгород до 10 вересня ймовірні обмеження руху