1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Угорщина задоволена станом своїх громад в Україні

12.11.2019 20:23 Культура ВАЖЛИВО

Ситуація з угорськими громадами в Карпатському басейні краща, ніж п'ять років тому, повідомив Петер Сіярто.

Ситуація з угорськими національними громадами в Карпатському басейні загалом краща, ніж п'ять років тому, але все ще потрібно вирішити багато питань. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, повідомляє Hirado

У своєму щорічному звіті перед комітетом парламенту політик підкреслив, що одну і ту саму історичну подію можна розглядати по-різному з різних ракурсів, але Угорщина очікує, що всі сусідні країни будуть поважати певні історичні події як данину "сумним сторінкам історії Угорщини". 

"Оскільки Угорщина є країною, де кордони країни і нації не збігаються, національна політика повинна бути зосереджена на зовнішній політиці", - сказав він. 

Сіярто підкреслив, що метою зовнішньополітичної стратегії щодо сусідніх країн є постійне поліпшення становища угорської спільноти, що проживає в цій країні, полегшення їхнього життя і забезпечення того, щоб угорська громада "не поділяла, а об'єднувала нас", і саме про це повинні думати лідери сусідніх країн. Він пояснив, що потрібно або відразу вирішувати питання меншин у відносинах із сусідніми країнами, або будувати історії успіху в інших сферах, а потім час від часу потрібно відкривати складні питання меншин в надії на успіх. 

"Уряд обрав другу стратегію, і досвід останніх п'яти років свідчить про те, що він прийняв правильне рішення: загальні успіхи покращують ситуацію угорської громади в цілому і дають їй можливість обговорити складні питання на грунті взаємної довіри", - сказав він. 

Міністр закордонних справ підкреслив, що угорська національна громада не повинна "приносити в жертву на вівтарі геополітичних ігор".

Нагадаємо, у Берегові відзначили молодих угорських науковців.

Читайте на ГК:Молоде вино і гусячі страви в Берегові смакували всім (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові відзначили молодих угорських науковців (ФОТО)
Читайте на ГК:До Берегова долучились “Зоряні мости дружби” (ФОТО)
Стрічка