1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Приз доктора Ліннера нинішнього року отримав Гейза Гаал

29.10.2019 23:17 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Нагороду лауреату вручили нащадки легендарного хірурга Андраш Ловаш та його мати.

Відзнаку заснувала у 2017 році Спілка християнської інтелігенції Берегова (BKÉSZ). Торік її присудили завідуючому травматологічним відділенням Берегівської райлікарні Петру Мільо. Нині перевагу віддали керівнику амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1 Гейзі Гаалу.

Народився він 9 вересня 1966 року у Вилоці, тут закінчив місцеву ЗОШ. Після двох років служби в армії, поступив на медфак Ужгородського університету. З 1995 року – дільничний лікар у Берегові, відтак завідуючий терапевтичним відділенням райполіклініки. З 1999-го – керівник амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1 в Берегові.

Приз лауреату вручили нащадки легендарного доктора Ліннера Андраш Ловаш та його мати. Урочиста церемонія відбулася наприкінці тижня в ресторані “Золота пава”.

Присутніх та відзначеного тепло вітав Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.

“Приємно, що в місті свято бережуть пам’ять про видатного хірурга Бертолона Ліннера, - наголосив дипломат. – Сьогоднішнє покоління лікарів Берегівщини невтомно примножує традиції знаного доктора, наслідує його приклад відданого служіння людям. Одним з таких фахівців є Гейза Гаал, котрий користується заслуженим авторитетом серед мешканців регіону.”

Попри основну роботу, лікар активно займається громадською діяльністю. Він був депутатом 6-го скликання Берегівської міськради, тепер є членом виконкому. Паралельно сумлінно виконує функції пресвітера реформаторської громади міста.

Присутні з інтересом переглянули документальний фільм про доктора Бертолона Ліннера, зрежисованого Рітою Бунда, а оператором якого виступив її чоловік Саболч. Про життєвий і трудовий шлях талановитого хірурга розповіла голова Спілки християнської інтелігенції Берегова Елеонора Якоб.

Щиру подяку берегівчанам за збереження пам’яті про Берті-бачія, як його ласкаво називали рідні, висловив Андраш Ловаш.

Між виступами промовців й надалі учасників дійства розважали колишні й теперішні вихованці Берегівської школи мистецтв.

Читайте на ГК:У Берегові підліток викрав у родичів золоті прикраси
Читайте на ГК:Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно вихователя та медсестри дитячого притулку у Батьово
Читайте на ГК:У Берегові два легковики "наздогнали" один одного (ФОТО)
Стрічка