1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині відбувся винно-гастрономічний день (ФОТО)

26.10.2019 18:01 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

На заході було визначено кращі вина і страви команд-учасниць з усього Карпатського регіону.

Організували змістовну акцію в селі Мужієво Закарпатська угорська туристична рада та громадська організація угорських виноробів краю.

Місцевий реформаторський священик Жолт Бакша благословив усіх присутніх, відтак прозвучали державний Гімн України та національний – Угорщини.

Учасників та численних відвідувачів щиро вітали голова Закарпатської угорської туристичної ради Андраш Мештер, аташе з економічних питань консульства Угорщини в Берегові Александра Чізмода, представники аграрних міністерства і торгової палати Угорщини, інші поважні особи.

Тепло зустріла аудиторія виступи вихованців Мужївського дитсадка та місцевої школи. А поки діти радували публіку піснями і танцями, міжнародне журі на чолі з Йожефом Торшої з Егера приступило до роботи. 12 угорських і два українські незалежні експерти мали із 66(!) видів представлених на конкурс вин визначити кращі.

Після тривалих обговорень суддів найбільше нагород дісталось Руслану Оросу, аж 5 вин якого визнали найкращими. Стільки ж сортів відмітили арбітри і в сім’ї Параски, на одну менше в родини Шош. Три види мають в активі члени сім’ї Варги, по дві – Іштван Шімон, Ернест Біров та Ласло Надь.

Одну відзнаку виборов Іштван Берецкі.

Серед кухарів перше місце виборола команда “Оберігачі смаків”, друге – “Чарівниці дерев’яних ложок”, третє – дружний колектив реформаторської громади. Спеціальні призи вручили команді “Вогняні молодиці” та закордонній “Szent Donát”.

На завершення публіку розважали танцювальні гурти “Гімеш” з Ужгородщини та “Кокаш” з Виноградівщини, ансамбль автентичної музики “Комотовш” з Саловки під керівництвом Ангеліки Біров.

Ближче до вечора відбулися символічні змагання з катання бочок, заганяння гусей, топтання винограду тощо. Поступово винно-гастрономічний день у Мужієві переходив до традиційного балу збирання винограду.

Нагадаємо, Берегово збагатилось сучасним виставковим залом.

Читайте на ГК:На Берегівщині ліси захоплює дивний австралійський гриб "Пальці Диявола" (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатку спіймали "на гарячому" за крадіжку із виробничого цеху
Читайте на ГК:На Закарпатті до 2022 року можуть відкрити ще п'ять пунктів пропуску до Євросоюзу
Цей матеріал також доступний на таких мовах: