1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Берегово збагатилось сучасним виставковим залом (ФОТО)

26.10.2019 10:52 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Його відкрило в місті консульство Угорщини, яке придбало одне із ближніх складських приміщень і переобладнало під виставковий зал.

До цього часу угорські дипломати влаштовували різні експозиції, зустрічі з митцями, літераторами, відомими особистостями в тематичному залі ім.Гулачі, який знаходиться одразу біля консульства. Проте, обсяг приміщення був досить обмежений – лише на кілька десяток місць. Тому вирішили обладнати новий, більш просторий виставковий зал, який міг би прийняти значно більшу кількість відвідувачів.

Урочисте   його відкриття відбулося у п’ятницю, 25 жовтня, в рамках проведення заходів, приурочених до 30-річчя повалення комуністичного режиму в Угорщині. На торжество були запрошені ряд високопоставлених осіб, зокрема заступник голови Угорського парламенту Шандор Лежак, уповноважений міністра, відповідальний за координацію співпраці між Закарпатською та Саболч-Сатмар-Березькою областями Іштван Грежа, радник прем’єр міністра Угорщини, відомий історик-краєзнавець Гейза Севч, президент Академії мистецтв Угорщини Томаш Кучера, знані суспільні діячі з Румунії, керівники багатьох громадських організацій, відомі митці трьох сусідніх країн, представники духовенства.

Церемонію відкрив заступник угорського дипломатичного відомства в Берегові Мігай Андраш Беке. Він щиро здоровив присутніх зі знаковою подією і висловив упевненість, що відкритий виставковий зал стане ще одним вогнищем культурно-мистецького життя міста.

У день відкриття виставкового залу тут теж були представлені кращі роботи знаних митців Закарпаття. Колоритні полотна Габора Гомокі, Франциска Ерфана, Василя Габди, Наталії Грабар, Роберта Товта, Тиберія Віллашека, Агнеш Баратей, Іштвана Шолтеса, Юрія Дикуна та інших живописців, дерев’яні скульптури мукачівця Пейтера Матла зачарували присутніх.

“Це дійсно щось вражаюче,- поділилася з Голосом Карпат першими враженнями заступник Берегівського міського голови Надія Ловга.- Сподіваємось, що цей виставковий зал справді стане одним із центрів культурно-мистецького життя міста.”

Присутніх зі знаковою подією привітали також Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, Гейза Севч, Томаш Кучера, голова Товариства угорських митців Закарпаття імені Імре Рейвеса Агнеш Кулін. До слова, члени останнього у вересні нинішнього року за вагомий вклад у розвиток живопису регіону були відзначені високою нагородою “За Карпатську батьківщину”.

У ході святкування відбулася ще одна пам’ятна подія. Виявилося, що саме в цей день відзначає своє 70-ліття Шандор Лежак. Його тепло вітали Матяш Сіладі і всі присутні. На згадку про перебування в Берегові йому вручили мініатюрну керамічну скульптуру символічної птиці Турула, виготовлену Пейтером Матлом. Опісля митець зізнався Голосу Карпат, що цей твір – пробраз майбутнього монументу, який незабаром буде встановлено в угорському Шарошпотоці.

Хороший настрій аудиторії, як завжди, забезпечувало тіро “Гармонія” Берегівської школи мистецтв.

Нагадаємо, “Корзина доброти”: у Виноградові стартував благодійний соціальний челендж.

Читайте на ГК:Фільм-клуб відкривають у Берегові
Читайте на ГК:У Берегові вшановували пам’ять Ференца Ракоці (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові дії вандалів потрапили на відео камер спостереження (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка