1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові вшановували пам’ять Ференца Ракоці (ФОТО)

25.10.2019 08:53 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Різноманітні події тривали цілий день.

Про роль ватажка національно-визвольної боротьби угорського народу проти гніту австрійської династії Габсбургів у 1703-1711 роках говорили на науково-практичній конференції та інших заходах, що відбулися 24 жовтня в Берегові в рамках відзначення року Ференца Ракоці, яким проголошений 2019-ий.

Різноманітні події тривали цілий день. Урочистості відкривала конференція, що проходила в Закарпатському угорському інституті. Її учасників першим вітав керівник наково-дослідного центру ім.Тіводара Легоцького, що діє при ЗУІ, Дьєрдь Чотарі.

“Сила культу лідера повстання куруців проти автрійців й нині об’єднує угорську націю,- наголосив учений.- Він давно став символом боротьби за свободу й незалежність.”

Присутніх здоровив також Генеральний консул консульства Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.

Відбулися змістовні тематичні доповіді про основні віхи життя національного героя – князя Трансільванії, з якими виступили Іштван Жігань, Тімеа Кардош, інші дослідники.

Вшанування завершилось відкриттям на території районної лікарні символічного “Дерева Ференца Ракоці”, яке стало ще одним заковим експонатом пам’яток видатному генералу, встановлених повсюдно у нашому краї.

Варто нагадати, що Юрій Андраш присвятив яскраву поезію журналістам "Голосу Карпат". Також він написав вірша про роботу далекобійників на закарпатському діалекті.

Читайте на ГК:СТОВ "Агро-Лучки" потруїло рибу в Берегівській Дийді, - ЗМІ
Читайте на ГК:Угорським гімназистам Берегова вручили атестати про середню освіту
Читайте на ГК:Берегово: що краще – продукти з асфальту чи відповідно обладнаного прилавку? (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах: