1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Виставка батька і сина в Ужгороді - два погляди, два світосприйняття (+ФОТО)

09.10.2019 16:44 Культура

Лише позитивні емоції й відгуки відвідувачів викликає виставка творів батька і сина – Володимира та Миколи Климковичів, яка триває в Закарпатському музеї народної архітектури і побуту.

Справді: у старшого митця своє художнє бачення світу, а в молодшого – своє. Але обидва художники малюють сьогодення й минувшину Ужгорода й Карпат у досить схожій творчій манері.

А ще ця експозиція вчергове підтверджує, що місто Ужгород зі своєю багатющою тисячолітньою історією, мальовничим ландшафтом, багатим розмаїттям культурних традицій та архітектурних стилів завжди було і залишається серед улюблених об'єктів творчого дослідження й захоплення як закарпатських художників, так і митців із-за меж краю.

Яскравим прикладом таких митців є Володимир Климкович, уродженець російського міста Кемерово, чия сімʼя у 1948 році переїхала на Закарпаття. Професійний будівельник В. Климкович, не маючи художньої освіти  і практики, почав малювати у 50-річному віці. Вивчаючи спеціалізовану літературу й практикуючи у розмаїтих живописних техніках та прийомах, обрав для своєї творчості чи не найскладніший та рідкісний на сьогодні жанр документально-точного міського пейзажу – «veduta», який зародився ще у ХVI ст. і набув популярності у Західній Європі, зокрема в Нідерландах та Італії.

- Основа творчості Володимира Климковича – міські пейзажі. Художник любить зображувати на своїх полотнах краєвиди Ужгорода, Карпат, а також міста та замки Західної Європи. Серед полотен художника понад десятка картин, присвячені пейзажним сюжетам у стилі бельгійських, нідерландських та німецьких майстрів Лейкера, Сторка, Шютца. Вони створені з особливим авторським відчуттям та доповненням, що композиційно збагачує задуми старих майстрів. На цій виставці представлено 30 робіт ужгородської тематики, які раніше не виставлялися. На картинах відображено як сучасний Ужгород, так і його минула історія, - розповідає директор музею, кандидат історичних наук Василь Коцан.

Окрему частину експозиції склали роботи сина - Микола Климковича. Він -  яскравий представник закарпатської пейзажної школи. Твори вирізняються яскравою тональністю колориту, вільним мазком і різноплановістю композиції.

Три твори на виставці представив й учень та послідовник Володимира Климковича Василь Парій.

Під час відкриття виставки з вітальними словами виступали та ділилися враженнями від творчості авторів Василь Коцан - директор музею; Сергій Глущук - ужгородський художник-реставратор; Михайло Белень - доктор мистецтвознавства, голова Закарпатського осередку Національної спілки дизайнерів України.

Виставку можна відвідати впродовж тижня щодня, крім вівторка. Та вона вже має добрі відгуки відвідувачів музею.

Василь НИТКА

На знімках: роботи художників Володимира і Миколи Климковичів викликають лише позитивні емоції.Нагадаємо, в Ужгороді відкрилася виставка міських пейзажів від Климковичів (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Три дні в Ужгороді пересуватися на автомобілі буде складно — через осінній ярмарок
Читайте на ГК:В Ужгороді легковик здійснив наїзд на 77-річного чоловіка (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті в пожежах постраждали двоє людей: рятувальники розповіли деталі
Стрічка