1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Виноградівській середній школі ім. Перені Зігмунда відзначили річницю визвольної боротьби 1848-1849 років (ФОТО)

06.10.2019 20:23 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Сьогодні угорський народ схиляє голову перед пам’яттю жертв національної визвольної боротьби 1848-1849 років, яка відіграла важливу роль в історії Угорщини.

Події революції тісно пов’язані  і з історією нашого краю.

За давньою традицією за ініціативи КМКС у Виноградові в середній школі ім. Перені Зігмунда зібрались активісти  із різних куточків області. щоб вшанувати пам’ять генералів-мучеників. 6 жовтня 1849 року за наказом австрійського фельдцейхмейстера Юліуса Якоба вон Гайнау 13 генералів, які командували угорськими військами, були страчені у місті Арад. Також схиляють голови перед пам’ятником Перені Зігмунда, жителі цього міста, який підписав історичний для угорського народу документ - декларацію про незалежність Угорщини.

Виступаючі - Kudron Zoltán, голова виноградівського осередку КМКС, Zubánics László, голова УМДС, Brenzovics László, голова КМКС, та Potápi Árpád János, держсекретар угорського уряду - говорили про те, що свободу ніколи не дають за дарма, і тому має таку велику цінність. Справжня боротьба не є лишньою, навіть втрачена революція рухає вперед колесо історії. У виконанні учнів середньої школи ім. Перені Зігмунда, та вихованців реформаторського ліцею Пийтерфолво прозвучали вірші та пісні присвячені сумній даті.

Нагадаємо, Інжир і хурма починають дозрівати у Виноградові.

Читайте на ГК:Інжир і хурма починають дозрівати у Виноградові (ВІДЕО, ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті викрили склади з виробництва "лівої" побутової хімії: з'явилось оперативне відео (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Виноградівщина: суд виніс рішення у справі оголошення недовіри голові села Теково
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка