1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Фільм закарпатця здобув відзнаку на міжнародному кінофестивалі

04.10.2019 14:50 Культура

Стрічка В'ячеслава Бігуна «Моро» здобула першу відзнаку наприкінці вересня – «Найкращий некомерційний фільм» (ІІ місце) на Міжнародному кінофестивалі «Кінокімерія».

Цей фестиваль уже відзначав стрічки автора «Лист Тарковському» та «Дума про сина. Серце мами Гонгадзе».

Біографічна документальна драма «Моро», створена в художньому стилі, поетично показує як закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину, стає розвідником і випробовує себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину.

Робота над фільмом тривала кілька років, після того як розвідник із позивним «Моро», ім’я якого зі зрозумілих причин не афішується, повернувся з фронту. У 2016-2018 роках автор фільмував героя, відзнявши більше 1000 кадрів і фрагментів (є кадри всіх пір року), частина яких і склала 15-ти хвилинну версію. Найскладнішим було віднайти творче рішення з наративу і зберегти мотивацію історії. У процесі роботи герой, як і країна, проходить шлях від натхнення до певного розчарування. Аби зберегти правдивість історії, автор виклав її у віршах: спершу сам, відтак співпрацюючи з поетесою з Тячівщини Марією Грицан, яка і створила поезію для фільму.

Нагадаємо, на полонині Середня виявили 26 артилерійських снарядів часів Другої світової.

Читайте на ГК:На Тячівщині вже багато років не можуть добудувати школу, а тим часом діти навчаються в аварійній будівлі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Тячівщині поліцейські виявили нелегальний позашляховик
Читайте на ГК:На Закарпатті хочуть відкрити новий КПП на кордоні з Румунією
Стрічка