1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Колоритні полотна берегівчанина Золтана Гоголи оригінально доносять красу навколишнього (ФОТО)

25.09.2019 21:34 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Персональна виставка молодого художника відкрилася в середу у мистецькому залі Л.Гулачі консульства Угорщини в Берегові.

Живописець з діда-прадіда, виніс на суд шанувальників більше десятка творів – пейзажів, натюрмортів, вуличних замальовок тощо.

Представляючи автора, голова Товариства угорських митців Закарпаття ім.Рийвийса Агнеш Кулін процитувала знаного мистецтвознавця кінця ХІХ початку ХХ століття, критика і художника Кароля Лука:

“Вільна природа може бути сумною і радісною, примарною і похмурою, більше того – сердитою, спокусливою, святковою, замкнутою і забавною, як людина. Природа щось розповідає нам і ми чекаємо, аби художник якраз оцю оповідку розказав нам з допомогою барвистих кольорів і форм.”

На думку викладача ЗУІ, саме так намагається відтворити навколишній світ Золтан Гогола. Хоча йому притаманне написання не лише пейзажів, а й портретів, фігуральних композицій. Проте, якщо в цитаті вислів “природа” замінити на останні словосполучення чи просто “картини”, то твердження Кароля Лука “працюватимуть” так само.

Високо оцінив реалістичність полотен молодого митця Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, справжній поціновувач живопису, азартний колекціонер.

“Динамізм його творів просто вражає,- акцентував дипломат.- Відчувається, що гени діда-прадіда та батька, які теж були відмінними художниками, таки залишили слід і в Золтана. Відрадно, шо вони живуть далі в доньках митця, котрі вже в юному віці демонструють непогану техніку малювання, оригінального бачення навколишнього.”

Молодий митець скромно зазначив, що талант у нього не від людей, а від Господа. Звичайно, чимало запозичив від корифеїв закарпатського живопису Бокшая, Кашшая, інших. Але старався привносити у полотна власне розуміння довкілля, свої творчі підходи.

Слід відмітити, що хорошу атмосферу в залі забезпечувало тріо викладачів Берегівської школи мистецтв “Гармонія”.

Нагадаємо, в Ужгороді затримали організатора та виконавця замаху на вбивство полковника поліції.

Читайте на ГК:На Берегівщині розпочався VII Закарпатський пленер скульпторів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Свідоцтва про середню освіту вручили випускникам Берегівської української гімназії (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові затримали двох чоловіків з наркотиками у будинку
Цей матеріал також доступний на таких мовах: