1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ужгородський скансен стане членом нової Асоціації українських музеїв під відкритим небом (ФОТО)

24.09.2019 10:08 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

В Україні буде створено Асоціацію музеїв під відкритим небом. Про це домовлено на міжнародній науково-практичній конференції в Києві, участь у якій взяли також науковці Ужгородського скансену.

Святкування 50-річчя з дня заснування Національного музею народної архітектури і побуту України в м. Києві відбувалося протягом 19-21 вересня. Під час відзначення ювілейної дати пройшли урочисті збори, святковий концерт і міжнародна конференція.

20-21 вересня у київському скансені проходила Міжнародна наукова конференція «Музей просто неба в соціокультурному просторі». У ній взяли участь більше сотні науковців, музейних співробітників, архітекторів з України, Словаччини, Греції. Виголошено майже 90 доповідей.

Всі вони жваво обговорювались в рамках пленарного засідання та роботи чотирьох секцій:

1) музей як соціокультурний феномен;

2) напрямки та стратегії музейного функціонування та розвитку: дослідження, музеєфікація, збереження, реставрація, охорона експонатів;

3) комплектування і експонування музейних колекцій;

4) народна культура: місце і значення традиції в історії та сучасності. Крім того, на конференції проведено круглий стіл «Екскурсійна діяльність у музеях та заповідниках на сучасному етапі: виклики сьогодення».

На семінарі обговорювались проблеми сучасної екскурсійної діяльності, нові методи і методики її популяризації, трансформації екскурсій у відповідності до потреб теперішнього відвідувача, визначення кращих шляхів розвитку екскурсійного обслуговування в музеях. Матеріали конференції увійшли до наукового збірника, який виданий напередодні й презентований всім учасникам конференції.

Участь у заходах взяли й четверо співробітників Закарпатського музею народної архітектури і побуту. Директор музею В.В. Коцан на пленарному засіданні конференції виступав з доповіддю «Ужгородський скансен: актуальні проблеми та перспективи розвитку», де наголосив на важливості розвитку наукового потенціалу музеїв, належного збереження музейних об’єктів, а також використання сучасних методик у науково-освітній роботі музеїв. Крім того, у третій секції ним було виголошена доповідь «Традиційний народний одяг Закарпаття у фондовій колекції Закарпатського музею народної архітектури і побуту: стан, проблеми та перспективи дослідження».

Сологуб-Коцан Т.Я., завідуюча відділом науково-освітньої роботи, взяла участь в дискусіях під час круглого столу, а також у першій секції конференції представила доповідь «З досвіду реалізації грантових проектів (на прикладі діяльності Закарпатського музею народної архітектури та побуту)». Мегела М.І., заступник директора з науково-освітньої роботи, подала матеріали про розвиток гончарства на Закарпатті середини ХІХ – початку ХХІ ст., а Король В.В., старший науковий співробітник відділу фондів, – про людей з демонічними ознаками та здібностями «професіоналів» у традиційних віруваннях гуцулів Закарпаття.

Загалом конференція пройшла на високому науковому та методичному рівні, обговорено цілу низку важливих питань розвитку музеїв під відкритим небом на сучасному етапі, а керівники музеїв домовились про чергову зустріч у рамках підготовки пакету документів зі створення Асоціації музеїв під відкритим небом.

Василь КОЦАН,директор Закарпатського музею народної архітектури і побуту

На знімках: під час конференції у кожного з її учасників - чимало цікавого, з чим варто поділитися з колегами.

Фото надане автором.

Нагадаємо, Ужгородський журналіст презентував фотовиставку своїх світлин.

Читайте на ГК:“Таксі” за 11000 зелених: деталі гучного затримання на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Вправлялись на влучність: закарпатець влаштував стрілянину  біля садочка (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Дим було видно за кілометри: на Закарпатті гасили масштабну пожежу з кількома потерпілими (ФОТО)