1. Новини Закарпаття
  2. >

Француз знайшов скарб із 14 000 монет XIII століття

09.09.2019 23:35 Культура

У Франції всього п'ять тисяч колекціонерів середньовічних монет. Якщо всі 14 тисяч потраплять на ринок, ціни на них можуть впасти.

У Франції всього п'ять тисяч колекціонерів середньовічних монет. Якщо всі 14 тисяч потраплять на ринок, ціни на них можуть впасти.

У Франції виявлено стародавній скарб із декількох тисяч монет. Про це повідомляє місцеве видання France Bleu. Французький фермер з міста Варей під час розчищення ділянки виявив нерозпізнану металеву кулю розміром з баскетбольний м'яч. Чоловік помістив предмет у машинне масло, але він розпався на безліч окремих монет зі срібла і міді. Виявилося, що фермер знайшов 14 тисяч монет XIII століття.

Прикметно, що скарб був виявлений ще у 2014 році. Але фахівцеві, до якого направили знахідку, знадобилося чотири роки, щоб провести експертизу.

Експерт Домінік Дюссо, оцінник скарбу, відзначив, що деякі монети оцінюються в 100 євро. При цьому у Франції всього п'ять тисяч колекціонерів середньовічних монет, і якщо всі 14 тисяч монет потраплять на ринок, ціни на них можуть впасти.

Читайте на ГК:"Як не заснути": названо корисні продукти, що викликають безсоння
Читайте на ГК:Болюча тема трудової міграції: у Македонії провели акція, що привертає увагу до проблеми сучасної еміграції (ФОТО)
Читайте на ГК:"Палаюча цистерна, без гальм у відбійник та "поцілунок" з автобусом": підбірка жахливих автокатастроф на дорогах України та світу (ВІДЕО)