1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. >

Закарпатці на 26-му книжковому форумі у Львові

06.09.2019 12:48 Культура Ексклюзив Голос Карпат

З 18 по 22 вересня у Львові відбудеться 26-ий Book-форум (по-старому Форум видавців). Традиційно цілий ряд акцій на цьому фестивалі буде присвячено Закарпаттю, нашим книжковим новинкам.

У четвер, 19 вересня, видавництво “Карпати” презентує великий збірник документів «Взаємодія обласного партійно-радянського керівництва з репресивними  органами в період соціалістичної розбудови Закарпаття та його комунізації. 1946–1953 р.» (представлятимуть видання директор видавництва В.Браславець та укладач, дослідник О.Корсун). Це вже четвертий подібний збірник (перші три – про закарпатців, репресованих за перетин радянського кордону 1939-1941 р., про репресованих закарпатських угорців і німців, про колективізацію у краї). Новий же збірник документів, більшість яких публікується уперше, подає соціально-політичний зріз становища різних верств закарпатців у перші повоєнні роки. Розкриває конкретні факти спільних насильницьких дій комуно-партійних і репресивних структур проти місцевих мешканців, зокрема проти молодіжного підпілля, проти церкви, так званих куркулів тощо.  

Того самого дня “Карпати” презентуватимуть також поетичну збірку Володимира Тимчука «Відчути місто стопою (з Тобою)». Це вже друга збірка поета (першою були «Весняні коловороти», 2009 р.). У новій збірці автор прагне поєднати поетичну та філософську візії. Шукаючи витоки та вияви духовності, поет традиційно доповнює збірку перекладами.

20 вересня у Львівській обласній бібліотеці буде презентовано роман О.Гавроша “Донос”. Автор глибоко проникає в психологічні нетрі зрадника Олексія Петрова, чий вчинок призвів до розгрому Кирило-Мефодіївського братства 1847 р., до арешту і подальших покарань Т.Шевченка, М.Костомарова, П.Куліша тощо. У книзі яскраво виведено кількадесят діячів тогочасної української культури, їхнє ближче і дальше оточення, їхні антиподи – керівники жандармського корпусу, придворні Миколи І.  

21 вересня у дискусії “Чи можемо ми бути цікавими для Америки?” візьме участь ужгородських поет і прозаїк А.Любка, чиї книжки уже перекладено на багато мов світу. Дискусію проводить американський журнал “Apofenie”, який перекладає українських письменників, там говоритимуть з українськими авторами про їхній спілкування досвід з англомовним світом. Хоча переклади займають лише 3% серед опублікованих в США книжок, закарпатські автори намагатимуться потрапити у цей відсоток.  

Того самого дня Андрій Любка презентуватиме свою нову книжку «У пошуках варварів», видану у Чернівцях. Це збірка дотепної есеїстки про те, як ми сприймаємо своїх сусідів, як ми ставимося до них, як до варварів, тільки через те, що ми нічого не знаємо про них. Поламати ці стереотипи – мета даної книги. Модеруватиме зустріч давній літературний побратим А.Любки буковинець Олександр Бойченко.

21 вересня тернопільське видавництво “ Навчальна книга — Богдан” презентуватиме свою біографічну серію «Ім’я на обкладинці». Серед учасників акції закарпатець Олександр Гаврош.

А увечері на великих поетичних читаннях у Львівській Опері виступить, зокрема, А.Любка. Це буде поетично-музичний перформанс, де читання найсвіжішої української поезії від 20 авторів переплететься з черговими виборами третього за ліком прем'єр-міністра української поезії.

22 вересня на акції “Закарпатські медіа крізь призму етнотолерантності” відбудеться презентація книжки, підготованої колективом кафедри журналістики Ужгородського національного університету "Закарпатські медіа крізь призму етнотолерантності". Її представить Юрій Бідзіля, доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач названої кафедри. 

Сергій Федака. 

Читайте на ГК:У Львові таксист з пасажиром вкрали платіжний термінал
Читайте на ГК:Львівська далекобійниця написала та заспівала власну колядку (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Смертельна ДТП: на трасі Київ-Чоп у автотрощі загинула дитина
Стрічка