1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Виноградові за участі письменників з Чехії та Польщі відбувся літ форум «Карпатський Пегас» (ФОТО)

27.08.2019 20:05 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Щороку до організації фестивалю долучаються професійні письменники Олександр Косенко, Євген Баран, Василь Шкурган. Це такий постійний кістяк. Творчу компанію їм склали відомі автори Сергій Пантюк та Світлана Бреславська, Сергій Федака. До речі, у день фестивалю панові Федаці виповнилося 55.

Долучати до фестивального спілкування відомих письменників - кожнорічна традиція "Карпатського Пегасу". За ці роки у Виноградові побували Володимир Шовкошитний, Павло Вольвач, Антоніна Цвид, незабутній Василь Портяк...

- Організація події мала кілька основних мотивацій, сказав з приводу форуму організатор та депутат міста Святослав Гал - представити Виноградів як територію високої творчої культури і як місто, про яке варто знати і в Україні, і в інших країнах. Ця частина задуму успішно реалізовується. Наступна мета - дати можливість молодим авторам повчитися, поспілкуватися з професійними письменниками для того, щоб мати орієнтир для самовдосконалення. І для цього не треба їхати далеко в столицю. Тому що столиця приїжджає до нас.

Цього року літературний фестиваль "Карпатський Пегас" у Виноградові відзначав 5 річчя з часу свого народження. Цей невеликий ювілей позначився важливими характерними для свята знаковими подіями. По-перше, у літературному форумі взяли участь письменники з інших країн. На фестиваль навідався польський поет і перекладач Казімеж Бурнат. Пан Казімеж давно і добре знає сучасну українську літературу, багато перекладає польською мовою. Цікаво, що Казімеж Бурнат не має українського коріння у своєму роду - його інтерес до української культури зумовлений виключно її рівнем. Тим часом гостя з Чехії Леся Адамова народилася і виросла на Закарпатті, але вже давно проживає у місті Брно. Серед читачів вона популярна завдяки публікаціям віршів у соцмережах. Як зізналася пані Леся писати вона почала, коли зауважила за собою, що почала думати чеською мовою. Відтоді у неї появилися вірші як українською літературною мовою, так говіркою краю, де виросла. Організатори "Карпатського Пегаса" давно знають її творчість і запросили гостю до Виноградова на фестиваль.

У рамках фестивалю відбулася творча зустріч з лауреатом Національної премії прозаїком Мирославом Дочинцем.

Гостями форуму також були автори з Хуста, Іршави, Сваляви, Мукачева, Берегова, Тячева...

Традиційно відбулася розмова за чашкою кави між гостями і літераторами Виноградівщини. А вже наступного дня настав час інтенсивної роботи, тим більше, що на суд читачів і професійних письменників було представлено біля 80 авторів, чиї твори розміщені аж в чотирьох цьогорічних альманахах. Це рекордна кількість виданих авторів у рамках фестивалю "Карпатський Пегас" Можна сказати, що цього року стержневим сенсом була не стільки якість, скільки рекордна кількість учасників і творчих презентацій. Головна увага була зосереджена на збірнику "Дарунок дитячих сердець", де представлено вірші й прозу шкільної молоді. Для юних авторів кожне слово і кожна порада були важливими й надихаючими. Дорослі видання - "Виноградів літературний" та два альманахи, видані місцевою говіркою більше розглядалися як привід обговорити певні тенденції й перспективи. Спроби поговорити про якість слова виводилися "за дужки".

І проведення всіх заходів міжнародного фестивалю, і випуск альманахів та авторських книжок відбувається за підтримки міської ради Виноградова.

Василь Горват

Фото Іван Буркало

Нагадаємо, "Кришталеві грона" у Виноградові: розпочинаються фінальні виступи.

Читайте на ГК:Серед них і закарпатка. Як українців будуть вивозити з охопленого епідемією Китаю і куди їх відправлять на карантин, - Страна
Читайте на ГК:Жителям села Олешник на Виноградівщині тимчасово відключать газ
Читайте на ГК:У Виноградові "Мерседес" зробив сальто після удару ззаду "Жигулів"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка