1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

«Карпатський пегас»: у Виноградові проходив літературно-мистецький фестиваль (ФОТО)

27.08.2019 12:09 0 Культура

 

21-23 серпня у м. Виноградів за сприяння Виноградівської міської ради та Українського культурного фонду проходив літературно-мистецький фестиваль «Карпатський пегас».

Центральна районна бібліотека як реалізатор грантового проекту «Найміцніший кордон – державна мова» стала співучасником фестивалю. В рамках програми 22 серпня у міському будинку культури відбувся майстер-клас для виноградівських авторів-початківців від відомих письменників України та зарубіжжя, а саме: голови Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, літературного критика та есеїста - Баран Є.М. письменника, журналіста, громадського діяча і видавця, члена Національної спілки журналістів, України, Національної спілки письменників – Пантюк С.Д., українського поета, лауреата літературних премій, голови Кіровоградської обласної організації НСПУ, члена Національної спілки журналістів України – Косенко О.І., члена Національної спілки письменників України, лауреата міської премії ім. І. Франка – Бреславська С.Ю., поета, голови Косівського письменницького  осередку – Шкурган В.І., Доктора історичних наук, професора УЖНУ, письменника, журналіста, члена Національної спілки письменників України – Федака С.Д.,   чеської русинською поетеси Лесї Адамової-Стецович із м. Брно. Модератор заходу – директор міського будинку культури, депутат Виноградівської міської ради Гал С.М. Мета майстер-класу виховання національної свідомості дітей і молоді багатоетнічного району, шляхом ознайомлення з літературними надбаннями українського народу, спілкування і отримання методичних рекомендацій на майбутню творчу діяльність від метрів української літератури, формування творчої особистості, залучення молоді до літературної діяльності.  

Тут же відбулася презентація 5-го випуску дитячого альманаху «Дарунок дитячих сердець» виданої за сприяння міської ради, за що їм щира подяка. Декламуючи свої вірші чи прозу творчо-обдарована молодь змогла почути поради і рекомендації від гостей фестивалю. Саме від них поступила пропозиція, що на майбутнє твори написані на угорській мові необхідно перекладати.  Вихід у світ чергового альманаху - велике досягнення і результат кропіткої праці обдарованих діток – учасників районного конкурсу літературно-художньої творчості «Світанкові роси», бібліотекарів Виноградівської РЦБС та шкільних книгозбірень.

Вітали учасників фестивалю Драгун Юлія Юріївна – Закарпатська дитяча письменниця, поетеса та Селехман Марія Андріївна - керівник районного відділення МАЛіЖ, керівник літературного об'єднання «Диво моє калинове». Вона вручила грамота творчій молоді Виноградівщини за активну участь у Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір'я».

Представляти літературно-мистецьке об’єднання з м. Хуст на фестиваль завітали Чепелюк Олеся  – драматург, поетеса, прозаїк, публіцист та  Попович Ольга -  вчитель зарубіжної літератури  Забрідської школи.

Цікавою була авторська презентація поета з Іршавщини Юрія Андраша.

       З обіду заходи фестивалю плавно «перейшли» на центральну  площу міста де у відповідних тематичних локаціях проводились різноманітні інтелектуально-розважальні ігри.

«Містечко майстрів»:  майстер-класи: «Вироби з бісеру», «Кулони та обереги для захисників Вітчизни».

«Відкрита бібліотека» - конкурс на краще декламування власних віршів, вправи та літературно-інтелектуальні ігри для розвитку мовлення.

 «Дитячий майданчик» - малюнок на асфальті «Цікава абетка» та фейс-арт.

Учасники фестивалю надовго запам’ятають цікавий і змістовний фестиваль адже їх спілкування з відомими письменниками  України та зарубіжжя збагатило їх знаннями,  поради і побажання метрів літератури обов’язково будуть враховані в їх подальшій літературній творчості.

Керівник проекту Марушка М.В.

Нагадаємо, "Кришталеві грона" у Виноградові: розпочинаються фінальні виступи.

Читайте на ГК:У Виноградові відкрили офіс народного депутата Андрія Жупанина (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Юні танцюристки з Виноградова посіли призові місця на Всеукраїнських змаганнях сучасного танцю "Dance Boom" у Львові (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Виноградівський "Севлюш" розгромив чергового суперника
Цей матеріал також доступний на таких мовах: