1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Ужгородський скансен "зваблюватиме" відвідувачів лісорубською колибою, ступою-сукновальнею, валилом і діючим водяним млином (ФОТО)

22.08.2019 18:01 Культура

Постійно діюча експозиція під відкритим небом - основа Закарпатського музею народної архітектури і побуту. Саме її відвідують туристи, даючи загальну характеристику закладу.

Постійно діюча експозиція під відкритим небом - основа Закарпатського музею народної архітектури і побуту. Саме її відвідують туристи, даючи загальну характеристику закладу.

Традиційна народна архітектура сьогодні вимагає пильної уваги співробітників. Кожен музейний об’єкт і експонат потребують прискіпливого догляду – чистки, консервації, реставрації.Наразі скансен працює над відновленням млинарського комплексу. Торік виготовлено нове колесо до водяного млина. Цьогоріч має бути замінено колесо на ступі-сукновальні, встановлено лотки для підводу води до коліс і запущено механізм. Крім того, плануємо доповнити музейну експозицію новим об’єктом – лісорубською колибою.Саме з цією метою 20 серпня у відрядженні на Міжгірщині перебували співробітники скансену. А саме: Василь Коцан, директор музею, Галина Бігуняк, заступник директора з господарської роботи, а також Вікторія Симкович, завідуюча відділу експозиції та науково-дослідної роботи. Першою нашою зупинкою стало село Синевирська Поляна, де проживають майстри, що займаються спорудженням зрубних будівель. Вони показали нам різні варіанти побудови колиб, були обговорені технічні аспекти колиби, яку планується встановити в ужгородському скансені. Крім того, ми відвідали музей природи та страусину ферму в Синевирській Поляні.Далі наш маршрут пролягав до села Колочава, де проживає народний майстер Юрій Брайник, що виготовляє для музею дерев’яні колеса для млина і ступи-сукновальні. Ми побачили процес виготовлення колеса, обговорили питання щодо його конструктивних особливостей, способу транспортування та встановлення у музеї. Цей же майстер буде монтувати лотки для підводу води до ступи-сукновальні, валила та млина.Гостинність місцевих жителів та мальовничі краєвиди Міжгірщини попри спеку сприяли продуктивній праці та хорошому настрою.

Василь КОЦАН, директор Закарпатського музею народної архітектури і побуту, кандидат історичних наук

На знімках: під час відрядження працівників скансену  на Міжгірщину.

Фото надані музеєм 

Нагадаємо, в Ужгороді відкрилася виставка робіт майстрів народної творчості Закарпаття (+ФОТО)

Читайте на ГК:Закарпаття об'єдналося в благодійній акції "Серце до серця" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські гумористи представили ретро-кліп до Дня святого Валентина (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатському активісту погрожують через викриття ним масової вирубки, - соцмережі (ФОТО)
Стрічка