1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

«Заснування угорської держави, та день пам’яті святого Іштвана»: на Берегівщині відбулося подвійне святкування (ФОТО)

21.08.2019 09:22 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

20 серпня у всіх країнах світу, де проживають угорці, святкували заснування угорської держави, а також вшановували пам’ять першого угорського короля, святого Іштвана.

Масштабне святкування в селі Тисачома (Чома), що на Берегівщині, починалося з греко-католицької літургії у храмі святого Іштвана.

Урочистості продовжили у сусідньому меморіальному парку.

Виступаючі – Сіладі Петер, уповноважений міністра, Сіладі Матіас, генеральний онсул Угорщини в м. Берегово, Брензович Ласло, голова «КМКСЗ», Орос Ілдіко, ректор «ЗУІ» та інші – говорили про те, що перший король угорців міг створити міцну державу саме тому, що він вибрав шлях християнства. Угорці мали величати і розвивати свою державу, тому, що не схилялися ні перед ким: зберегли свою культуру, звичаї, ідентичність. Цей приклад дає нам силу для виживання у теперішньому часі, підкреслили виступаючі.

Відвідувачів святкування чекала різноманітна культурна програма. Зацікавлені мали змогу познайомитися з народними ремеслами. А на сцені виступав найвідоміший народний танцювальний гурт області, який познайомив присутніх з народними танцями різних країн Карпатського басейну.

Нагадаємо, раніше на Берегівщині громаді передали в експлуатацію похоронний будинок.

Читайте на ГК:Берегівський суд зняв із лісівника обвинувачення за корупційною статтею
Читайте на ГК:На пожежі у Берегові обгоріла людина
Читайте на ГК:Питання угорців Закарпаття. Комісар ЄС вважає, що українські закони повинні задовольняти вимоги нацменшин
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка