1. Новини Закарпаття
  2. >

Світлина Горянської ротонди датована 1901–1902 роками (ФОТО)

16.08.2019 18:51 Культура

На фото зафіксовано вигляд храму до реставрації 1912 року, проведеної Національним комітетом охорони пам’яток старовини і культури Угорського королівства.

Світлина опублікована в соцмережі Фейсбук на сторінці Transcarpathian Heritage.

В описі йдеться про те, що до реставрації дах нави був висунутий за його східну фронтонну стіну та накривав тамбур та купол ротонди, прикриваючи вікна тамбуру (хоча на цій світлині цього майже не видно через ракурс зйомки). Після реставраційних робіт тамбур ротонди отримав окремий шоломоподібний дах.

Довідково:

Горянська ротонда — одна з найстаріших архітектурних пам'яток України загальноєвропейського значення. Розташована в Горянах (передмістя Ужгорода). Більшість науковців датують споруду XII століттям, деякі — ХІII століттям, а окремі — навіть, XI.

Будівля складається з двох частин — власне, ротонди, яка первісно була окремою спорудою круглої форми, та пізніше зведеної прямокутної нави. Під час побудови нави було знесено західну частину ротонди, відтак вона стала виконувати функції апсиди.

Всередині ротонда містить стінопис, зроблений в стилі італійської проторенесансної школи Джотто та датований XIV століттям.

Нагадаємо, Ужгород історичний: Невицький замок у міжвоєнну добу.

Читайте на ГК:Мінінфраструктури ініціює перегляд порядку розмитнення "єврономерів"
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Берегова, Виноградова, Рахівщини та Великоберезнянщини 19 вересня 2019 року
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: Львівська залізниця інформує про зміни у розкладі руху приміських поїздів
Стрічка