1. Новини Закарпаття
  2. >

Світлина Горянської ротонди датована 1901–1902 роками (ФОТО)

16.08.2019 18:51 Культура

На фото зафіксовано вигляд храму до реставрації 1912 року, проведеної Національним комітетом охорони пам’яток старовини і культури Угорського королівства.

На фото зафіксовано вигляд храму до реставрації 1912 року, проведеної Національним комітетом охорони пам’яток старовини і культури Угорського королівства.

Світлина опублікована в соцмережі Фейсбук на сторінці Transcarpathian Heritage.

В описі йдеться про те, що до реставрації дах нави був висунутий за його східну фронтонну стіну та накривав тамбур та купол ротонди, прикриваючи вікна тамбуру (хоча на цій світлині цього майже не видно через ракурс зйомки). Після реставраційних робіт тамбур ротонди отримав окремий шоломоподібний дах.

Довідково:

Горянська ротонда — одна з найстаріших архітектурних пам'яток України загальноєвропейського значення. Розташована в Горянах (передмістя Ужгорода). Більшість науковців датують споруду XII століттям, деякі — ХІII століттям, а окремі — навіть, XI.

Будівля складається з двох частин — власне, ротонди, яка первісно була окремою спорудою круглої форми, та пізніше зведеної прямокутної нави. Під час побудови нави було знесено західну частину ротонди, відтак вона стала виконувати функції апсиди.

Всередині ротонда містить стінопис, зроблений в стилі італійської проторенесансної школи Джотто та датований XIV століттям.

Нагадаємо, Ужгород історичний: Невицький замок у міжвоєнну добу.

Читайте на ГК:У Нацбанку розповіли, з якої країни надійшло найбільше грошей заробітчан
Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (15 лютого для закарпатців і всього світу)
Читайте на ГК:Гороскоп на 15 лютого для всіх знаків зодіаку: сприятливий час для залагодження побутових справ