1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні видадуть монографію про серійних убивць

15.08.2019 19:05 Культура

В Україні видадуть монографію про умисні і серійні вбивства. Автори сподіваються, що вона допоможе домогтися змін у законодавстві для введення поняття

В Україні видадуть монографію про умисні і серійні вбивства. Автори сподіваються, що вона допоможе домогтися змін у законодавстві для введення поняття "серійне вбивство".

Про це повідомили на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

В українському законодавчому полі не закріплено поняття "серійний вбивця", що значно ускладнює роботу над розкриттям таких злочинів і покарання невинних.

Один з авторів монографії професор Олександр Саінчин розповів, що матеріали для книги почали збирати ще на початку 80-х. "З усього розмаїття умисних вбивств виокремили найбільш проблематичні в методологічному аспекті розкриття: вбивства, пов'язані з вибуховими пристроями та зброєю, вбивства матір'ю своєї новонародженої дитини, вбивства, пов'язані з розчленуванням трупа, серійні вбивства і вбивства на замовлення", - зазначив він.

Саінчин підкреслив, що для України законодавчо закріпити "серійне вбивство" дуже важливо, оскільки за вбивство Сергієм Ткачем 118 осіб були засуджені 11 невинних людей.

Ще один автор монографії - доктор юридичних наук Олександр Сотула - розповів, що він є членом підгрупи з унесення змін до кримінального законодавства і зі створення нового Кримінального кодексу. І всі пропозиції, описані в книзі, будуть винесені на розгляд комісії, яка відповідає за зміни в законодавстві.

Автори монографії уточнили, що наразі видано тільки сигнальні екземпляри.

Монографія має три розділи. Два з них включають порівняльно-правове дослідження кримінального законодавства України та інших країн романо-германської сім'ї, теорію розслідувань, тактику розшуку і затримання підозрюваних. Третій присвячено опису психологічного портрета серійних убивць.

Читайте на ГК:"Повиздихуємо": як в Україні протестують проти евакуації з Китаю, - ВВС
Читайте на ГК:Українку не евакуювали з Китаю через собаку
Читайте на ГК:Максим Нефьодов: Контрабанда є, всі це визнають, просто контрабандистів нема