1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові вшановували пам’ять Ференца Ракоці (ФОТО)

04.08.2019 20:53 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Урочисте зібрання з нагоди проголошення 2019-го роком пам’яті видатного ватажка повстання угорського народу проти гніту Австрії відбулося в актовому залі римо-католицької громади Берегова.

На початку торжества прозвучали два гімни – національний Угорщини та русинів, які теж брали участь у визвольній боротьбі з поневоленням Габсбургів.

Про це згадував у своїй лекції про життєвий шлях Ференца Ракоці, його зв’зки з містом історик Йосип Чоболя-старший.

“У берегівському архіві й тепер зберігаються понад 900 документів, більшість з яких - з підписом лідера повстанців,-звернув увагу присутніх доповідач.- Берегівчани вято бережуть пам’ять про непримиримого борця за свободу свого народу.”

Ім’я Ференца Ракоці носить знаний Закарпатський угорський інститут, його погруддя встановлене в Мукачівському замку, а незабаром берегівський сквер відпочинку “Будапешт” прикрасить монументальна композиція з національним героєм угорців на бронзовому коні. Постамент під пам’ятник уже встановлено.

Учасники зібрання згадували лідера куруців піснями і віршами. Перед аудиторією виступили жіночий хор святого Хреста місцевого римо-католицького костелу, декламатори Беата Бонкало, Жофія Торпоі, Тімеа Шереш, яка виконала й кілька пісень про Ференца Ракоці. Прозвучали також уривки з однойменної оперетти, а в інтерпретації Фанні Югас - музична композиція “Вдома найкраще”.

“Марш Ракоці” майстерно виконали на акардеоні та баяні дяк Мачолівської римо-католицької громади Люла Варга та керівник хору свчтого Хреста Ірина Крайник. А відтак у залі величаво полинув “тривожний сигнал” ватажка повстанців, який на незвичному інструменті тараготі відтворив студент ЗУІ Гергель Піріді.

Насамкінець присутніх щиро вітала консул консульства Угорщини в Берегові Ангела Лукач, а ведуча програми Ріта Бунда вручили на згадку про зустріч сувенір Йосипу Чоболі-старшому.

Учасники дійства з інтересом оглянули виставку книжкових творів про національного героя сусідньої держави.

Нагадаємо, раніше відомі "шукачі скарбів" навідались до Хустського замку.

Читайте на ГК:Берегівський суд зняв із лісівника обвинувачення за корупційною статтею
Читайте на ГК:На пожежі у Берегові обгоріла людина
Читайте на ГК:Питання угорців Закарпаття. Комісар ЄС вважає, що українські закони повинні задовольняти вимоги нацменшин
Цей матеріал також доступний на таких мовах: