1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегівській синагозі звучали твори Баха (ФОТО)

04.08.2019 10:54 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

А в атріумі Закарпатського угорсього інституту куштували єврейські кошерні страви.

Знані й не дуже мелодії всесвітньовідомого композитора в рамках Днів єврейської культури на Закарпатті інтерпретував талановитий угорський віолончеліст Пал Бондо.

Програму відкрила координатор проекту Андреа Деак. Вона ж надала слово керівнику громадської організації “Фундація Шолом” Йосипу Вайсу. Бізнесмен щиро вітав усіх присутніх із проведенням даного заходу, мета якого – примножити єврейську культуру, повернути її на належний високий рівень.

“Зичу всім приємного відпочинку і незабутніх вражень,” - бажав керівник ГО.

А відтак аудиторією заволодів маестро-віртуоз Пал Бондо. У його виконання у храмі велично линули відомі сюїти Баха для віолончелі, кантати і меси, інші інструментальні твори. Слід знати, що ряд композитоів-романтиків, що народились у 1810-ті роки позаминулого століття, зокрема Ференц Ліст, Фредерік Шопен, Роберт Шуман вважали доробки Йоганна Себастьяна Баха стимулом і прикладом для власної творчості.

На завершення консул консульства Угорщини в Берегові Ангела Лукач, керівники ГО “Фундація Шолом” Йосип Вайс та Еріка Тодьєрішко щиро дякували угорському віолончелісту за отримане духовне задоволення і бажали йому нових звершень.

А перед концертом  в атріумі Закарпатського угорського інституту відбулось знайомство берегівчан та їх гостей з кошерними єврейськими стравами. Приготовлені за рецептами кухаря навчального закладу Ілдикою Пушкаш (до слова, автором візитівки Берегова – фірмового торту “Шара Федак”. Ред.) різноманітні м’ясні паштети та салати, оладки, тістечка були до смаку всім учасникам “дегустування”. Це й не дивно, бо кошерний – це знак якості їжі, а не тип кухні. Страви готуються виключно за законами каштруба у відповідності з давніми традиціями євреїв і виключно зі свіжих продуктів. Останнім часом кошерні частування стають дедалі популярнішими в Європі, в тому числі Укоаїні.

Трапеза проходила під супровід органної музики у виконанні акомпоністки знаного тенора Гергеля Новграді Неллі Тестер, яка напередодні виступала разом з ним у місцевій синагозі.

Сьогодні в рамках Днів єврейської культури на Закарпатті у Берегові відбудуться виступи відомих угорських митців Петера Сіамі Мюллера та Ференца Феді Яворі, уродженця Мукачева, що починаються о 17.00 годині в синагозі. А о 21.00 в оновленому міському амфітеатрі демонструватиметься феєрична програма “50 відтінків Короля” популярного виконавця Віктора Кіраля (прізвище митця з угорської перекладається як “король”. Ред.) у супроводі оркестру “The Dreamers”.

Нагадаємо, єврейський Паваротті співав у Берегові (ФОТО)

Читайте на ГК:Навчання з робототехніки закарпатської молоді підтримає уряд Угорщини
Читайте на ГК:Ретро-фото Берегове 20-х років з висоти (ФОТО)
Читайте на ГК:Перші дні весни Берегівщина зустріне потужним фестом "Білого вина"
Цей матеріал також доступний на таких мовах: