1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегово завітав мандрівний культурно-мистецький фестиваль (ФОТО)

04.08.2019 10:20 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Подібний широкомасштабний захід у місті проводився вперше.

“Наш фестиваль “З країни – в Україну” – це унікальний інструмент роботи із громадами,- наголосив на прес-конференції, що відбулася в перерві локацій перед оновленим міським амфітеатром, де проходило дійство, його ідейний  натхненник і співзасновник Денис Блощинський. – Намагаємось через різні напрямки показати українську ідентичність, наочно продемонструвати, чим ми, як країна, суспільство, нація вирізняємося сьогодні від іншого світу. Це розуміння формується в етнічній, культурно-мистецькій та громадсько-політичній площинах. Поєднати все це можна в такому продукті, як, власне, фестиваль.”

Перед міським амфітетаром упродовж дня працювали різні тематичні “майданчики” типу “Сучасна Україна”, “Влада і громада”, “Містечко громадських ініціатив”, “Студія оригінальних ігор”, “Молодь і спорт” тощо. Бажаючі мали змогу отримати тут вичерпну інформацію про все, що їх турбує і бентежить.

“Наше Берегове – багатонаціональне,- виокремила на прес-конференції заступник міського голови Надія Ловга.- Гадаю, угорцям, словакам, румунам, представникам інших національностей, що мешкають в Берегові, буде цікаво через оригінальні дійства ближче познайомитись з глибинними шарами українських реалій, культурою, традиціями.”

Фестиваль стартував напередодні в Тячеві, у неділю він проходитиме в Мукачеві.

“Ми спеціально обрали для відкриття цьогорічного проекту невеликі міста Західного регіону, адже в обласному центрі і так проводиться багато різноманітних заходів,- розповів Голосу Карпат Денис Блощинський. – Саме тут прагнемо в першу чергу продемонструвати ідентичність і своєрідність нашої культури, залучити до її пізнання середній шар нашого суспільства.”

Крім пізнавальних, на амфітеатрівській площі не бракувало й розважальних зхаходів. Підлітки охоче засвоювали ази брейк-танцю, разом із дорослими вчилися виготовляти ляльки-мотанки, грали в хокей на асфальті тощо.

Привертав увагу куточок “Відкрита бібліотека”, де можна було познайомитись з новинками української літератури, їх авторами, зіграти в художню вікторину. Зокрема, зустріли тут військового поета, учасника бойових дій на Сході, майора у відставці Андрія Кириченка, який продекламував нам кілька віршів зі своєї збірки “Це наша правда”. Тут же взяли участь у вікторині, яку проводила знана під ніком “Бондарівна” блогер-бард Юлія Майборода. Автору цих рядків навіть поталанило виграти книгу відомого телекоментатора Валентина Щербачова про видатного тренера Валерія Лобановського.

Фестиваль завершувався концертом знаних і не дуже українських виконавців. Довго аплодвали глядачі закарпатській солістці і композитору, автору слів, яка виступає під сценічним іменем Верба. Не відпускали зі сцени учасника популярно “Х-Фактора” реппера Хаса, з яким після його феєричного виступу хвилин двадцять фотографувались на згадку. Шалений упіх випав гурту з Канади “Балаклава Блюз”. У 2014 році на Майдані в Києві випадково познайомилися заокеанський хлопець Марк Марчек і українська дівчина Марічка. Дружні відносини переросли в кохання. Так народився теперішіній фольк-колектив. З тих пір “Балаклава” бере участь в багатьох патріотичних заходах як у Європі, так і за океаном.

“Прагнемо своїми оранжерованими у своєрідному, із залученням ударних інструментів, стилі  українськими піснями прищепити любов до нашої культури, показати її колоритність і різномаїття,- ділиться з Голосом Карпат Марк.- Стараємось, аби люди через нашу творчість переосмислювали ставлення до сьогодення, країни в цілому.”

Полонили публіку також високою майстерністю київський рок-колектив “Nesprosta”, солістка Кіра Мазур та її однодумці, інші артисти.

Представили аудиторії і групу берегівських волонтерів , яка допомагала організаторам у проведенні заходу. До слова, четверо з них восени поїдуть разом з командою до східного Покровська, аби там продовжити справу, бо представники цього містечка робили це у Берегові. 

Загалом фестиваль проходитиме у 18 містах України – від Заходу до Сходу. Завершиться він у прифронтовому Щасті.

Із глядачами в амітеатрі проводились різноманітні конкурси. Так, юний Віталій вгадав, скільки загалом фестивалів “З країни – в Україну” вже було проведено – 73, за що отримав футболку від організаторів. Щасливими власниками таких самих дарунків стали учасники фотоконкурсу на кращий знімок про дійство. Значки фесту вручили також найактивнішим вболівальникам.

У перервах між локаціями організатори щедро частували господарів та гостей смаженим курячим рулетом з сирною начинкою та смачними тістечками з варенням.

“Усе було просто здорово!”- ділились з Голосом Карпат вражені берегівчани.

Микола Горват

Нагадаємо, Єврейський Паворотті співав у Берегові.

Читайте на ГК:Берегівський суд зняв із лісівника обвинувачення за корупційною статтею
Читайте на ГК:На пожежі у Берегові обгоріла людина
Читайте на ГК:Питання угорців Закарпаття. Комісар ЄС вважає, що українські закони повинні задовольняти вимоги нацменшин

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка