1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Єврейський Паворотті співав у Берегові (ФОТО)

03.08.2019 11:23 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Саме так називають головного дяка єврейської громади Будапешта Гергеля Новграді.

На запрошення громадської організації “Фундація Шолом” (голова Йосип Вайс, директор Еріка Тодьєрішко) видатний соліст утретє приїжджає до Берегова на фестиваль єврейської культури. Свій виступ у місцевій синагозі він так і розпочав словами:

“Знову в Берегсасі! Знову вдома!”

Сказане актуальне ще й тому, що постійний акомпонувач співака Неллі Тестер – уродженка  Берегова. Нині вона щаслива мати двох маленьких дітей – сина і донечки, які разом з дідусем і бабусею теж приїхали на концерт у рідне місто родини.

У програмі виконавців прозвучали найпопулярніші єврейські шлягери минулого й теперішнього століття, вічно “зелені” мелодії. Присутні насолоджувались нев’янучими уривками з оперет Віктора Якобі, гумористичними композиціями Церковіча, естрадними творами композиторів і виконаців Габора Прессера та Пала Сейчі. Зачарувала всесвітньовідома мелодія, яка колись звучала в інтерпретації Франка Синатра та його доньки. Тепер її успішно реалізували Гергель Новграді та Неллі Тестер. Звичайно, не залишили байдужих уривки з не менш знаної оперетти “Скрипаль на даху”, інші твори відомих авторів.

Крім пісень на угорській мові, зрозуміло, линули у синагозі й мелодії на ідіш. Як правило, їх підхоплювала  аудиторія, яка упродовж концерту насолоджувалась професійно підібраною програмою. Завершували її благословенням усім берегівчанам.

Провідний консул консульства Угорщини в Берегові Петер Ердеі та Еріка Тодьєрішко від імені вдячних учасників дійства вручили Герегелю Новграді та Неллі Тестер букети полум’яних троянд і висловили упевненість, що це не остання зустріч з Єврейським Паворотті та його чарівним акомпоніатором.

Сьогодні фестиваль продовжуватиметься представленням невмиручих творів Себастьяна Баха у виконанні віртуоза-віолеончоліста Пала Банда. Початок о 20.00 год. у приміщенні берегівської синагоги. Запрошуються всі бажаючі.

Нагадаємо, закарпатські роми разом з усім світом вшановують пам'ять загиблих в Аушвіці.

Читайте на ГК:Благодійний бал у Закарпатському угорському інституті (ФОТО)
Читайте на ГК: У Берегові змагались багатодітні сім’ї (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові закрили зимову ковзанку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах: