1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Середньому відновлюють палац Буттлера

26.07.2019 09:19 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Нинішнього тижня тут заклали символічну капсулу під реконструкцію знаного маєтку.

Нинішнього тижня тут заклали символічну капсулу під реконструкцію знаного маєтку.

У колишній курії графа Яноша Буттлера планують розмістити недільну угорську школу, тут проводитимуть заняття для дорослих з вивчення угорської мови та різні культурні заходи.

“Об’єкт стане разом з середньовічним замком та винними підвалами Іштвана Добо ще однією туристичною родзинкою Закарпаття,- поділився з Голосом Карпат селищний голова Середнього Емеріх Кріцкий.- Водночас він символізуватиме дружбу між українським та угорським народами, які завжди мирно жили одні з одним.”

Останнє підтвердив і уповноважений угорського міністра, відповідального за взаємовідносини між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями, доктор Іштван Грежа.

“Відновлення палацу Буттлера створює спільні цінності та збагатить духовний спадок представників усіх національностей, що проживають в регіоні,- наголосив політик.- Функціювання оновленої курії дозволить урізноманітнити туристичну інфраструктуру краю.”

Цю думку продовжили у своїх виступах на церемонії перший заступник голови обласної ради Йосип Борто та ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос.

На українській мові до присутніх звернувся Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло. Він зазначив, що його держава прагне протягти сусідній Україні лише руку дружби і висловив сподівання: відносини між двома країнами незабаром знову стануть дружніми й партнерськими.

Урочисте закладання капсули під реконструкцію маєтку Буттлера в Середньому супроводжувалось виступом знаного народного гурту “Чіпкейш.”

Нагадаємо, на реконструкцію Невицького замку виділили 12 млн гривень.

Читайте на ГК:Ретро-фото ужгородської футбольної команди СК «Русь»
Читайте на ГК:В Ужгороді ДТП з постраждалими: легковик "врізався" в маршрутку (ФОТО)
Читайте на ГК:Відомий ужгородець виконав кавер на романтичний хіт 90-х (ВІДЕО)