1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Берегово готується до Днів єврейської культури (ФОТО)

23.07.2019 20:41 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Їх у місті проводитимуть утретє. Проходитимуть вони з 1 по 4 серпня.

Їх у місті проводитимуть утретє. Проходитимуть вони з 1 по 4 серпня.

“У пам’яті угорських євреїв Закарпаття цей край зберігається як домівка народження та поховання багатьох призабутих єврейських традицій та подій, затонулий острів буденної єврейської культури,- зазначив на прес-конференції, проведеній у вівторок у Консульстві Угорщини в Берегові, його керівник Матяш Сіладі.- Для нас є важливим підняття завіси над історичними подіями, показ перлин угорської єврейської культури широкому загалу. Цьому слугуватиме й нинішній захід.”

Дипломат виокремив, що значні кроки в даному напрямку здійснив уряд Угорщини, який на найвищому рівні визнав жахливе знищення угорських євреїів.

До присутніх звернувся також голова Асоціації єврейських релігійних громад “Мажігіс” Андраш Гейслер. Він зауважив, що нині в Центрально-Східній Європі вже немає великих єврейських громад. Єдина, яка нараховує понад 100 тисяч осіб, існує в Угорщині. На його думку, проведення Днів єврейської культури на Закарпатті – це своєрідний місток між єврейською та іншими культурами, взаємопроникнення однієї в іншу.

“Даним заходом прагнемо проанонсувати довір’я єврейської громади до ішних суспільних груп,” - акцентував Андраш Гейслер.

Про програму Днів розповіла координатор проекту Андреа Деак. Відкриватиме свято 1 серпня в атріумі Закарпатського угорського інституту популярний гурт з Дебрецена “Діксіленд Джез Бенд” (початок о 20.00 год.).

Наступного дня о 17.00 у місцевій синагозі перед присутніми виступить єврейський Паворотті, головний кантор Гергель Нограді у супроводі віртуозної піаністки Неллі Тестер, до слова, уродженки Берегова. 3 серпня тут же звучатимуть невмиручі мелодії Баха у виконанні Пала Бонда.

У неділю, 4 серпня, берегівчан та їх гостей зачаровуватимуть Петер Мюллер і Ференц Яворі. Останній, між іншим, народився в Мукачеві. Завершаться Дні виступом у Берегівському амфітеатрі знаного співака й музиканта Віктора Кіраля (Початок о 21.00 год.). Вхід на всі виступи вільний.

Директор громадської організації “Фундація Шалом” Еріка Тодьєрішко запросила всіх бажаючих відвідати програмні заходи Днів єврейської культури.

Нагадаємо, у Берегові відновили надгрібний пам’ятник Гізелли Дравої (ФОТО)

Читайте на ГК:Вуличний співак якраво виступив на центральній площі Берегова (ФОТО)
Читайте на ГК:Благодійний бал у Закарпатському угорському інституті (ФОТО)
Читайте на ГК: У Берегові змагались багатодітні сім’ї (ФОТО)