1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Виноградівщині відбулося свято “Турул” (ФОТО)

14.07.2019 21:25 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

30 років тому з ініціативи Біро Андора, легендарного голови агрофірми “Прикордонник” був відновлений пам’ятик “Турул”.

З тих пір закарпатські угорці кожен рік збираються на традиційному місті, недалеко від українсько-угорського міжнародного пункту пропуску “Вилок-Тисабеч”, і згадують початок національно-визвольної боротьби під керуванням князя Ференца Ракоці II проти Габзбургів за свободу та незалежність.

На урочистостях виступали - Тілкі Аттіла, депутат угорського парламенту, Зубанич Ласло, голова УМДС, Лецович Владислав, голова народної ради Закарпатських русинів, Брензович Ласло, голова КМКС, нардеп України.

Говорили про те, що 316 років тому угорці, русини, румуни та інші народи та національності нашого краю боролися разом за свободу. А нині  - наше завдання зберегти мир і толерантність на рідній землі, яка лише загальним зусиллям може процвітати. Йшлося і про те, що на парламентських виборах потрібно голосувати за кандидатів, які вміють і можуть представляти інтереси мешканців нашого краю, в тому числі і закарпатських угорців.

Після покладання вінків учасники урочистостей - більше 5 тисяч осіб - сіли в автобус та машини і поїхали у село Пийтерфолво в парк атракціонів. Де в уже 8 раз проходив “Куруцфест” з різними культурними розважальними програмами.

Нагадаємо, У Пийтерфорлво на фестиваль приїхали угорські дипломати.

Читайте на ГК:На Виноградівщині горить-палає лісовий масив (ФОТО)
Читайте на ГК:Як це, бути хворою на коронавірус. Перша жертва COVID-19 на Виноградівщині розповіла про недугу
Читайте на ГК:У мережі показали безлюдну центральну вулицю міста Виноградів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська