1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Середньому заклали перший камінь у будівницві культурного центру імені Бутлера (ФОТО)

10.07.2019 23:10 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Сьогодні у селищі Середнє, що на Ужгородщині, відбулася урочиста закладка наріжного каменю нової будівлі Середнянського культурного центру імені Бутлера.

Центр у майбутньому надасть багато можливостей для студентів Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. (ЗУІ), та мешканців селища Середнє. Будівництво фінансується угорським урядом.

На урочистостях виступили  - Орос Ілдіко, ректор ЗУІ, голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства, Грежо Іштван, уповноважений міністра, відповідального за розвиток співпраці Szabolcs-Szatmár-Berezszkoji та Закарпатської областей, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону, Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, Йосип Борто, заступник голови Закарпатської обласної ради та Товариства угорської культури Закарпаття, Емеріх Крицькій, голова Середнянської селищної ради - говорили про те, що різні національності завжди жили у мирі в цій країні і це необхідно захищати. Вислови свою переконаність, що ця будівля також буде служити дружбою між народами, та мостом між  Україною та Угорщиною.

Після вітальних промов відбулося урочисте закладання наріжного каменя, де запрошені гості і помістили капсулу з найголовнішими даними установи та умовами створення. Отець Валентин, священник Середнянської римо-католицької церкви осв’ятив капсулу.

Урочиста програма завершилася культурною програмою у виконанні ужгородського гурту „Csipkes” (Чіпкеш).

Нагадаємо, на Закарпатті стартує загальноукраїнський «Мотопробіг Єдності».

Читайте на ГК:Ужгородців застерегли не виходити у ці дні із собаками на берег річки
Читайте на ГК:У 23 ужгородців діагностовано COVID-19
Читайте на ГК:Трійка злодіїв - мисливців за елітним спиртним "поґаздували" у крамниці Ужгорода
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська