1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вихідними на Закарпатті пройшов колоритний "Гамора"-фест (ФОТО)

01.07.2019 14:52 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Минулими вихідними 29-30 червня іршавчани та гості краю відгуляли один з найколоритніших фестивалів Закарпаття - "Гамора".

Минулими вихідними 29-30 червня іршавчани та гості краю відгуляли один з найколоритніших фестивалів Закарпаття -

Фестиваль ковальського мистецтва "Гамора" на Закарпатті зібрав поціновувачів цього автентичного мистецтва. В село Лисичево з усієї України з'їхалися кілька тисяч гостей, щоб подивитися, як майстри справляються з розпеченим залізом і побачити на власні очі унікальну стару водяну кузню.

Розпочався традиційний фестиваль урочистим маршем зі співами. Свято також прикрасила й історична подія - між Іршавською і Дрогобицькою районними радами підписали угоду про співпрацю культурно-мистецьких заходів та закладів культури. В ході фестивалю також відбулося сходження на гору Кук, дегустація закарпатських вин та страв.

15 ковалів спільно працювали над залізною присвятою Гаморі – «дзвоном Гамори». До процесу створення витворів мистецтва з металу міг долучитися кожен бажаючий. Варто зазначити, що у акомпанемент молотам зі сцени лунали голоси найкращих фольклорних колективів Іршавщини. 

Фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів "Гамора" проводиться з метою збереження народних традицій і звичаїв. 

Нагадаємо, що Іршавщина - центр Закарпатської області, тут є все для яскравих та незабутніх вражень.

Читайте на ГК:Паводок у східних районах 3акарпаття: чи є загроза підтоплення Іршавщини? (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті готують для туристів нову атракцію - Бронецький замок
Читайте на ГК:На Іршавщині води в Боржаві помітно прибуло (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська