1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині відгуляли “Мужіївські вечорниці” (ФОТО)

01.07.2019 09:10 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Свято проводять втретє поспіль за підтримки громадської організації “Карпатський дім”.

Традиційно програму “вечорниць” відкривали наймолодші – вихованці місцевого дитсадка. За ними свою майстерність демонстрували учні Мужіївської ЗОШ. Ще до офіційного відкриття заходу радували оригінальними виступами присутніх учасники танцювальних колективів “Стріт денс” та “Прінцес” з Берегова, “Ержебет” з Малої Бийгані, їх сусіди з Великої Бийгані, інші аматори.

Торжество відкрила директор місцевої школи Еріка Сегеді, на території якої і проходило дійство. Після державного і національного гімнів України та Угорщини аудиторію вітав консул консульства Угорщини в Берегові Пейтер Ердеї. Відтак до присутніх звернувся народний депутат Верховної Ради, голова КМКС Василь Брензович.

“На жаль, сьогодні в Мужієві досить складна ситуація у зв’язку з відновленням роботи місцевого золоторудника,- зауважив політик.- Частина мешканців підтримують процес, інша – проти цього. Потрібно знайти прийнятний для всіх компроміс, щоби знане далеко за межами краю як центр виноробства село повернуло собі колишню славу.”

Думку продовжив депутат обласної ради, голова громадської організації “Карпатський дім” – основний меценат свята, Чаба Пийтер. Він теж підтвердив, що громада зараз розділилась на дві частини – одні схвалюють відновлення діяльності золоторудника, інші не бажають цього. Необхідно зважено підійти до проблеми, вивчити всі позитиви і негативи питання й лише тоді приймати остаточне рішення.

Перед присутніми виступив також голова Берегівської районної ради Йосип Шін. Він нагадав, що незабаром вибори до Верховної Ради України і закликав мужіїївців прийти 21 липня до своїх дільниць і віддати голоси за найдостойніших.

Переможцям футбольного турніру за Кубок Арпада, якими стала команда юніорів Мужієва, подарували професійні м’ячі, такі ж “сувеніри” отримали від КМКС вихованці місцевої ЗОШ.

Відтак сценою знову заволоділи учасники художньої самодіяльності. Присутні вкотре аплодували аматорам із Гечі, інших навколишніх сіл, милим солісткам із вокального тріо “Діва Дея” Аксенії Бевзик та Катерині Вохмінцевій, котрі приїхали в Мужієво у неповному складі, але все ж зачарували аудиторію, іншим виконавцям.

Родзинкою свята став розіграш традиційної лотереї, головним призом якої була жива коза. Вона дісталась сім’ї Ренати Потокі з Мужієва.

Дійство завершилось масовим гулянням під супровід знаного родинного гурту Божарів.

Нагадаємо, "Білого Слона" в Карпатах показали з висоти польоту.

Читайте на ГК:"Кольорові баки" палали на Берегівщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Бійка ромів у Берегові: подробиці
Читайте на ГК:Православні Берегова визначились як освячуватимуть пасхальні кошики на Великдень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська