1. Новини Закарпаття
  2. >

Сьогодні початок Петрового посту 2019: традиції та прикмети

24.06.2019 21:19 Культура

Петрів піст - один з найважливіших в церковному православному календарі.

Петрів піст - один з найважливіших в церковному православному календарі.

Це другий багатоденний пост в році, який не відрізняється особливою суворістю.

24 червня - початок поста. У цей день прийнято читати молитви вдома, слідувати церковним традиціям. У народі також існує велика кількість прикмет, пов'язаних з початком Петрового посту.

Особливості та зміст Петрова поста

Присвячений пост святим апостолам Петру і Павлу, які прийняли мученицьку смерть від рук язичників за поширення знань про Ісуса Христа і за християнство в цілому. Інша назва посади - "апостольський". Він встановлений в пам'ять молитов і посту, якого дотримувалися апостоли перед тим, як відправитися в поневіряння по світу з метою проповіді.

Даний пост триває зазвичай від 8 до 42 днів. Тривалість різниться, тому що початок завжди прив'язане до свята Трійці, який щороку відзначається в різний час. Закінчується піст в одну і ту ж дату - 12 липня, в день пам'яті святих апостолів Петра і Павла. Це означає, що в 2019 році піст триватиме 19 днів.

Цих апостолів називають первоверховними, тому що Петро і Павло були першими учнями Христа. З цієї причини вони вважаються найбільш шанованими і важливими серед всіх апостолів.

Традиції і прикмети на 24 червня

Згідно з церковними традиціями, в перший день посту необхідно починати дотримуватися правил харчування. Як вже було сказано, Петрів піст менш суворий, ніж інші багатоденні пости. Спробуйте ознайомитися з календарем харчування на все 19 днів, щоб було простіше зрозуміти, що і як готувати.

За весь час існування православ'я з'явилося ціле безліч народних прикмет на початок посту. Якщо вірити найпопулярнішим з них, то 24 червня особливо богоугодних і побожних віруючих чекає зустріч з дуже приємними людьми. На початку посту Господь дарує їм силу і дає можливість вірити в себе. У перший день посту, як і в Петров день, люди йшли до природного джерела, щоб вмитися крижаною водою. Згідно з повір'ям, так людина позбавлялася від гріховних думок.

Відзначається, що на початок посту не слід проводити вінчання і весілля, так як такий союз буде неміцним. Ще не варто забиратися в будинку. Легке наведення порядку обов'язково, а ось генеральні прибирання потрібно проводити в суботу та неділю, але не в понеділок. Народні прикмети говорять, що якщо забиратися в перший день Петрового посту, можна біду накликати.

Нагадаємо, нещодавно закарпатці відсвяткували трійцю.

Читайте на ГК:"Масові весілля та поминки — під забороною": на Закарпатті посилили карантин та ввели чимало заборон (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Ужгородщині, Мукачівщині, Виноградівщині та Берегівщині 18 червня
Читайте на ГК:В Закарпатській ОДА прокоментували стан доріг в області
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська