1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

До Берегова прибув постамент майбутнього пам’ятника Ференцу Ракоці (ФОТО)

18.06.2019 18:52 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Монумент ватажка визвольної боротьби угорців проти гніту Габсбургів буде встановлено в парку “Будапешт”, що навпроти держадміністрації та райради.

Сьогодні, 18 червня, до Берегова привезли 10-тонний постамент з вапнистого каменю, на якому височітиме пам’ятник Ференцу Ракоці на коні, вилитий із бронзи.

“Форми з гіпсу майбутнього монументу вже готові, розпочались роботи з виготовлення самого пам’ятника,- каже Голосу Карпат автор проекту, скульптор Лайош Дьорфі.- Він буде відлитий за два-три тижні.”

Висота бронзового вершника на коні становитиме 3 метри 30 сантиметрів, саме підніжжя має розмір 2.70 см. Отже, композиція буде заввишки 6 метрів. Загальна вага пам’ятника без постаменту – майже 22 тонни.

“Відкриватимемо історичний монумент десь в кінці місяця,- ділиться з Голосом Карпат мер Берегова Золтан Бабяк- Навколишня територія, її паркова частина вже підготовлені, засіяні квітами. Бруківку ставитемо навколо підніжжя після встановлення самого пам’ятника, адже підніматимемо його з допомогою кранів, які можуть пошкодити останню.”

На церемонії встановлення постаменту були присутні народний депутат України, голова КМКС Ласло Брензович, Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, інші офіційні особи.

На одній із сторін монументу викарбуваний девіз ватажка визвольного повстання “Cum Deo pro Patria et Libertate!”, що означає “З Богом за Вітчизну і Свободу!”

“Сподіваємось, що цей монумент спонукатиме нинішнє й прийдешнє покоління до хоробрості, мужності й вільності,- заначив Матяш Сіладі.- Нагадуватиме молоді про історичні події, надихатиме юнь до гідного наслідування.”

На іншому боці пам’ятника можна побачити й особистий автограф Ференца Ракоці. Він поставив його під історичною “Бережанською відозвою”, що закликала угорців, незалежно від сану, від вдорянина до селинина, до визвольної боротьби проти

Нагадаємо, Біля вокзалу в Ужгороді зіткнулись автомобілі BMW та Volkswagen.

Читайте на ГК:Святкування Дня міста в Берегові переноситься (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатця викрили на примушуванні дівчат-підлітків до заняття проституцією (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові знайшли покинутим новонародженого хлопчика

Габсбургів.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська