1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Угорську відзнаку Терезії Брунсвік вручили колишній завідуючій берегівського дитсадка (ФОТО)

14.06.2019 18:09 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Єлизавета Моріляк першою в місті створила дитячий дошкільний заклад з угорською мовою виховання. Нині тут уже працює чотири вікові групи.

Барельєфна медаль з відтиснутим образом графині Терезії фон Брунсвік – засновниці першого угоромовного дитсадка в Європі, вручається Урядом Угорщини працівникам дощкільних установ за відмінні результати у справі виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях попередників. Нинішнього року високу нагороду з ініціативи керівника міністерства людських ресурсів Міклоша Кашлера вручили колишній завідуючій Берегівського дитсадка № 18 Єлизаветі Моріляк.

Саме вона створила у місті перший дошкільний заклад з угорською мовою виховання.

“ Підвищивши в Угорщині свою кваліфікацію педагога-вихователя, пані Єлизавета поширювала передовий досвід виховання дітей угорської національності на рідній мові, брала участь в підготовці відповідних навчальних посібників, піднімала престиж угоромовних дитсадків,- виокремив у вітальній промові Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.- А це було не просто під час комуністичного режиму.”

Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос відмітила, що саме завдяки старанням Єлизавети Моріляк у вищому навчальному закладі було відкрито відділення підготовки педагогів-вихователів дитсадків.

“Я 40 років віддала цій професії,- поділилась з Голосом Карпат відзначена.- Проте, за цей період ніхто добрим словом не згадав про мене. Тому висока відзнака стала приємною несподіванкою. Зізнаюся: довелось пережити чимало поневірянь, утисків, погроз, особливо після моїх гострих виступів у пресі. Навіть примушували писати заяву про звільнення з роботи. Звертаюсь до моїх наступників: “Не бійтеся, боріться за правду, свої переконання, принципово відстоюйте власну позицію!”

Прикметно, що в залі, де проводилась церемонія нагородження, були присутні й теперішні завідуючі дитсадками Берегова, зокрема керівники дощкільними закладами № 17 Марія Штефан, № 18 – Аніко Козмачук та № 10 – Юдіта Рібкович. Останні дві – це вихованці Єлизавети Моріляк.

Високу нагороду “винуватиці” вручив за дорученням Угорського уряду Матяш Сіладі.

Нагадаємо, про Закарпаття і заробітчанство: чому та як помирають українські трудові мігранти за кордоном.

Читайте на ГК:У Берегові затримали двох чоловіків з наркотиками у будинку
Читайте на ГК:Пасічників Берегівщини попереджають про агрохімічні роботи
Читайте на ГК:У Берегові запрацювали дитячі садки (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська