1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові знов звучали угорські народні мелодії (ФОТО)

12.04.2019 23:16 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Тепер в рамках традиційного конкурсу серед школярів “Звучить фюле-мюле” на краще виконання народних автентичних композицій.

Змагання вже вп’яте організовує благодійний фонд “Геніус”, що діє при Закарпатському угорському інституті.

Півфінал проходив у атріумі ЗУІ 12 квітня. Компетентне журі, до складу якого входили фахівці з Угорщини, мало переглянути 42 виступи в різних жанрах: сольному, танцювальному, інструментальному. Загалом у півфіналі брали участь 319 виконавців, що були розділені на дві вікові групи. З усіх номерів судді повинні відібрати 25, що продовжать боротьбу у фіналі, який відбудеться 12 травня.

Дійство вступним словом відкрила виконавчий директор фонду “Геліос” Наталія Вароді. Відтак учасників, їх наставників та батьків, усіх присутніх тепло вітали ректор ЗУІ Ілдика Орос, Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, консул з Ужгорода Андреа Фюлеп, секретар з питань культури обласного осередку КМКС Ласло Молнар, керівник закарпатського відділення мережі Угорського Будинку традицій Каталін Пал, голова журі Сілвестер Шікентанц. Всі вони зичили виконавцям успішних виступів, бажали далі примножувати набуті народні традиції, передавати їх наступним поколінням.

Першими на сцену вийшли юні вихованці Гечанського сільського Будинку культури, які виконали вишківський чардаш. Юна пара з Малих Геївців теж продемонструвала запальний угорський танець. Шомодські композиції дарували публіці темпераментні танцюристи з Тийглаша. Скрипалька з Шаланок Дора Фозекош зіграла в’язанку угорських народних мелодій.

Не менш старанними були також юні танцюристи з Великих Берегів, інші виконавці. Члени журі коментували кожен виступ, давали фахові рекомендації, як покращити репертуар. Разом з учасниками слухали поради і їх наставники, що виходили на сцену до своїх підопічних.

У зв’язку з таким форматом, виступи півфіналістів затяглися до пізнього вечора. Тому 25 найкращих виконавців будуть названі аж в понеділок.

Нагадаємо, нова автомагістраль між Мукачево та Львовом скоротить час у дорозі до 1 години 30 хвилин

Читайте на ГК:У Закарпатському угорському інституті відбулось урочисте відкриття нового навчального року (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові волонтери розмалювали дитячу лікарню міста (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові відбулася вже традиційна зустріч угорських музикантів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка