1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Румунський танцювальний театр “Бекеч” феєрично виступив у Берегові (ФОТО)

12.04.2019 08:51 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Філософську виставу “Людина в нелюдяності” демонстрували в атріумі Закарпатського угорського інституту.

Колектив був створений ще в 1997 році. Потім послідувала перерва у виступах, а рівно через 10 літ, у 2007-му, група відновила діяльність. Очолив її талановитий танцюрист, хореограф, наставник Жолт-Борно Бенев.

З 2012-го аматори почали виходити на сцену разом з відомими театральними трупами, зокрема Угорщини, й поступово з любителів самі переросли у професіонали. У 2014 році “Бекеч” успішно виступив на конкурсі талантів “Злетіла пава”, де виборов спеціальний приз журі. У 2017-му міністерство культури Румунії видало колективу дозвіл на професійну діяльність.

“Торік запланували показати в рамках підготовки до 100-річчя підписання горезвісного Тріанонського договору 100 театральних танцювальних вистав у 100 населених пунктах Карпатського регіону, де компактно проживають угорці,- каже Голосу Карпат Жолт-Борно Бенев.- У рамках цього проекту приїхали і в Берегово, а 19 серпня розраховуємо познайомитись з ужгородським глядачем. Програма завершиться у червні 2020 року виступом у Будапешті.”

У Берегово артисти з Ердейського краю привезли одну з найкращих своїх робіт – філософську виставу “Людина в нелюдяності”. Долевипрбувальні події ХХ століття залишили глибинний слід в історії Європи. Війни цього періоду суттєво пошарпали народи Карпатського басейну, в тому числі й ердейського краю. Переживання останнього, його гоніння й відродження намагались мовою танцю відтворити артисти. І це їм вдалося на славу! Присутні в залі разом з митцями переживали біль втрат кращих синів на військових побоїщах, переслідування комуністичним режимом простих людей, плач матері за полеглими, відновлення кращих традицій і духу народу. Експерсивні танцювальні композиції супроводжувались декламуванням диктора віршів та уривків зі спогадів очевидців тих подій, звуковими та світловими ефектами, демонстрацією на екрані витягів з документальних кінострічок.

Аудиторія стоячи аплодувала колективу за високу майстерність, щирість і чуттєвість показаного, правдиве й емоційне відтворення історичних подій минулого століття, що примусили багатьох задуматись і над реаліями сьогодення.

Нагадаємо, на Закарпатті ще квітують червонокнижні первоцвіти.

Читайте на ГК:На Берегівщині очікується друга паводкова хвиля - ВІДЕО
Читайте на ГК:На Берегівщині провели ексгумацію тіла дівчини-поліцейської ВІДЕО
Читайте на ГК:У Берегові підняли вартість водопостачання
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus