1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Стверджуючі картини Бориса Кузьми зачаровують Берегово (ФОТО)

10.04.2019 09:04 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

У виставковому залі ім.Ф.Гулачі консульства Угорщини в Берегові відкрилась експозиція картин відомого закарпатського живописця Бориса Кузьми.

Автор за фахом архітектор – він закінчив однойменний факультет Львівського політехнічного інституту. Працював за спеціальністю в Мукачеві та Ужгороді, проектував споруди, будівельні масиви. Архітектура стала мотивуюючою у його творчості, надиктувала ту програму, якою керується все життя. Домінуючими у його художніх роботах стали архітектурні краєвиди, полотнам майстра притаманні чіткість ліній, геометричних форм, неординарний симбіоз графіки та живопису. Із плетива стрімких ліній, живописних вузлів та фрагментів, несподіваних просторових побудов і сміливих кольорових рішень, митець формує і показує власне, цікаве й емоційне бачення реалій.

Борис Кузьма – художник міста. Але відображаючи фрагменти Парижу, Венеції, Дебрецена чи, скажімо, Ужгорода, від подає їх у власному, притаманному лише йому баченні. Митець по-своєму відчуває ту чи іншу місцину, знаходить у ній певний акцент і вже потім будує навколо нього художню канву.

У цьому мали змогу переконатись всі відвідувачі експозиції, що відкрилась у вівторок у виставковому залі консульства Угорщини в Берегові.

Митця та гостей представив присутнім перший заступник керівника дипломатичної установи Мігай Андраш Беке. Відтак “винуватця” й аудиторію тепло вітав Генеральний консул Матяш Сіладі, сам великий поціновувач живопису, завзятий колекціонер. Він високо оцінив вклад Бориса Кузьми у розвиток закарпатського худодожнього мистецтва, оригінальність його доробку.

“Творчість автора цілком у дусі кращих традицій ХХІ століття, де домінує характерна інтерпретарність,- наголосив дипломат.- У його полотнах яскраво відображаються всі складові нашого життя і десь у них кожен з нас може знайти себе.”

Про життя і творчий шлях Бориса Кузьми присутнім розповіла куратор виставки, знаний мистецтвознавець Олена Приходько. Вона теж відмітила неординарність робіт та техніки написання майстра, звернула увагу на деякі приховані від загалу елементи у полотнах автора. Зокрема, виокремила стверджуючу фабулу в картинах художника, яка несе свою правду глядачеві й підкреслює певну впорядкованість світу.

“Це справжнє елітарне мистецтво,”- наголошувала фахівець.

Душевний настрій для споглядання експонатів підсилювали класичними творами Баха, Генделя, неаполітанськими мелодіями чарівні жінки із тріо скрипалів “Гармонія” Берегівської школи мистецтв у складі Андреї Кун, Наталії Габор-Олаг та Мар’яни Качов.

“Найкращого порозуміння різні народи можуть досягти лише через мистецтво,- каже Голосу Карпат Борис Кузьма.- Сподіваюсь, це підтвердила й нинішня виставка, яка стала ще одним містком між українцями та угорцями.”

Митець висловив щиру подяку угорським дипломатам, особисто Матяшу Сіладі, який, на переконання майстра,  є справжнім поціновувачем і знавцем живопису, за надану можливість експонувати свої картини у виставковому залі консульства. Борис Кузьма зауважив, що в очолюваному ним осередку є багато талановитих молодих художників, які можуть гідно представляти Закарпаття на будь-якому високому рівні і в будь-якій країні.

“Сподіваюсь, що вони теж матимуть можливість експонувати свої доробки у цьому чудовому, затишному й гостинному залі,”- сказав на завершення Борис Кузьма.

Попри закарпатських та угорських поціновувачів живопису, виставку відвідали й учасники пленеру хуждожників “Весняний Берегсас”, які в ці дні малюють свої полотна в Берегові.

Нагадаємо, в Ужгороді вже квітнуть відомі на увесь світ японські сакури.

Читайте на ГК:Берегівчани зачаровують талантами (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові неповнолітній обікрав будинок на 20 000 гривень
Читайте на ГК:Йожеф Бочкаї став почесним громадянином Берегова (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus