1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові зустрічались з румунськими літераторами (ФОТО)

22.03.2019 09:03 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Заінтересований діалог відбувся в угорському консульстві міста, яке разом із громадською організацією “Про культура Субкарпатіка” й організували даний захід.

До поціновувачів красного слова в регіоні приїхали письменники й поети Сийкельського округу Румунії, які пишуть угорською мовою. Це – головний редактор щомісячного літературного журналу “Сийкель фелд” (“Сийкельська земля”) Ласло Лазар Леветеі, його колеги Вілмош Молнар та Вінце Фекете. Всі вони – лауреати престижної премії Аттіли Йожефа.

Модерував зібрання голова літоб’єднання “KVIT” Ласло Чордаш.

Гостей та присутніх тепло вітав Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, який сам колись працював у подібній дипломатичній установі в Румунії. Він підкреслив важливість обміну секретами творчого процесу між представниками різних країн, що, безумовно, збагачує всіх учасників таких діалогів.

Митці з Сийкеля розповіли про свою малу батьківщину, поділились роздумами, чим вона відрізняється від подібних їй територіальних одиниць Угорщини.

“Сьогодні тут проживає 580 тисяч етнічних угрців,- повідомив Ласло Лазар Левотеі.- Ми точно такі, як і жителі материнської країни, але все ж інші, зі своїм присмаком, колоритом.”

Гості зачитали аудиторії уривки зі своїх праць, декламували вірші, гумористичну прозу, розповіли про редаговане ними видання, говорили про плани на перспективу.

Журнал передплачують майже в усіх куточках світу – Австралії, США, Канаді і, звичайно, Європі. Характерною рисою видання є публікація в ньому списків передплатників, серед яких знаходимо і представників нашого регіону.

“Було б непогано в одному з чергових номерів опублікувати блок творів закарпатських літераторів,” - запропонував наприкінці Матяш Сіладі.

Ідею керівника зовнішньополітичного відомства зустріли схвально.

Нагадаємо, в Ужгороді відкрили виставку скульптур із металу

Читайте на ГК:Закарпатця за кермом легковика у наркотичному "похміллі" затримала поліція у Берегові
Читайте на ГК:У Берегові юнак вирішив випробувати обріз — поліцейські зброю відібрали (ФОТО)
Читайте на ГК:“Український куточок” на Днях міста Берегова (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus