1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У галереї «Ужгород» триває ювілейна виставка Мирослава Греська (ФОТО)

19.03.2019 14:59 Культура

Яскраві й незвичні роботи презентував на персональній ювілейній виставці в Ужгороді член Національної спілки художників України Мирослав Гресько.

Понад 40 полотен широко демонструють творчість митця й характеризують його як багатогранного автора та глибокодумну людину. Роботи представлені у різних жанрах: це пейзажі, тематичні сцени з використанням фольклорних мотивів та героїки, кілька натюрмортів, однак, безперечно, чільне місце у творчості Мирослава Греська посідає сакральне мистецтво. До слова, автор займається не лише станковим живописом, але й монументалістикою – з-під його руки вийшло чимало іконостасів.

«Я хотів представити свою творчість щонайширше. Усе це тут не дарма: наприклад, фольклорна тематика, героїка має прямий стосунок до сучасності. Всі ті помилки, які були зроблені в минулому, мають величезне значення для України зараз», – коментує підбір робіт автор.

Є тут і особлива для автора робота – «Реквієм». Вона зовсім свіжа та була зроблена, зі слів митця, майже на одному подиху. «Ця робота присвячена Майдану та Революції Гідності. Її ціную найбільше», – зізнається пан Мирослав.

Хронологічно ж представлено твори з кінця 80-х років та до наших днів.

Цікавий автор і техніками виконання: крім традиційного олійного живопису та акрилу тут є рідкісна холодна енкавстика. Головна складова цієї техніки – віск, завдяки якому поверхня стає матовою, а роботи довго зберігаються.

Два представлені натюрморти кардинально різняться манерою виконання. Це спричинено тим, що митець обирає техніку й стиль виконання з огляду на те, що зображує. Як пояснює сам автор, один із натюрмортів виконаний у голландському стилі через те, що «сенсом існування саме цих предметів на полотні є їх оздоба – вона тонка. Інша манера виконання тут просто немислима – робота би втратила свою первозданну красу. Коли ти виношуєш ідею, вона диктує спосіб утілення, підхід».

Попри відчутну авторську манеру й «незакарпатську» школу живопису, творчість крайових митців Мирославу Греську імпонує: у своїх роботах він вдало синтезує найкраще.

Класик закарпатської школи живопису Володимир Микита відзначив роботи Мирослава Греська глибокодумністю: «Я відчуваю, що ви видали нам серце й душу у кожній роботі – вони неповерхові. Кожна з них має дуже потужну позитивну енергетику».

А доктор мистецтвознавства Михайло Приймич зауважив: «Художник зумів заволодіти цим залом, бо тільки людина, яка опанувала себе, може опанувати простір. Твори делікатні у кольорі, але кожна робота зроблена чесно. Не тільки релігійна тема розкрита: тут маємо цілу низку архітепічних речей, як-от образи козака Мамая, Марусі Чурай, гетьмана Полуботка – людина пробує презентувати нам свій світ, який ми маємо сприймати через ці роботи».

Триватиме виставка до 21 березня 2019 року.

Ксенія Шокіна, Культурно-мистецька фундація Brovdi Art, фото:Наталії Павлик

Нагадаємо, в Ужгороді книгу-альбом про театральний бренд нашого краю презентують лялькарі Закарпаття

Читайте на ГК:В Закарпатті укріплюють береги Ужа ВІДЕО
Читайте на ГК:Закарпатці отримали кубок за Перше місце в Чемпіонаті України з бойового самбо (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Борючись за владу, політики залишили мешканців Заходу сам на сам із повінню, - "Наш край"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus