1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Угорці Закарпаття відзначають 171-і роковини визвольної революції 1848-49 років (ФОТО)

14.03.2019 19:10 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

З цієї нагоди урочистий прийом відбувся в готельно-розважальному комплексі “Гелікон” (с.Яноші), який організували угорські консульства Ужгорода і Берегова.

На торжество були запрошені очільники історичних церков, інтелігенція краю, керівники органів місцевого самоврядування, громадські активісти, працівники ЗМІ.

У заході брав участь Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні, уродженець Берегова Іштван Ійдярто.

Після Гімнів Угорщини та України з екрану до присутніх з вітальними словами звернувся міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. Керівник зовнішньополітичного відомства наголсив на важливості визвольної революції 1848-49 років, яка відкрила шлях до нинішньої демократичної і незалежної угорської держави.

Думку у вітальному слові продовжив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло. Він згадав знамениту “Національну пісню” одного з лідерів повстання Шандора Петефі, яка спочатку починалася фразою: “Вперед, угорець, на клич вітчизни.” Соратник поета Ференц Іскра зауважив, що спочатку треба стати на ноги, вже потім іти вперед. Петефі дослухався до пропозиції і змінив першу строфу. Тепер вона звучить так:

Встань, угорець, на клич вітчизни.

Встань, часи настали грізні!

Вирішиться в смертнім полі

Жить нам вільно чи в неволі.

Україна, як і Угорщина стоять перед виборами – перша Президента, друга – Європарламенту. Обидві події знакові, від яких у значній мірі залежить “жить нам вільно, чи в неволі”.

“15 березня – той день, коли у книгу світової історії слово “свобода” записали на угорській мові,- звернув увагу дипломат.- У цей день збираємося, аби разом вшанувати відважних і схилити голови перед пам’яттю героїв. Приклад “березневої молоді” Пешта зобов’язує нинішнє покоління обирати правильні дії. Від цього залежатиме подальша доля як України, так і Євросоюзу.”

Щиро вітав учасників дійства керівник консульства Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.

“Сьогодні угорці всього світу відзначають наймилішу, сповнену надій Весну,- акцентував промовець.- вона подарувала нам таких витязів, як Шандор Петефі, Лайош Кошут, Пал Вашварі, Йожеф Іріні, Янош Вайда та інших, без яких неможлива б була теперішня вільна Угорщина.”

Прапор “березневої юні” підхопили Лайош Баттяні, Ференц Деак, Дюла Андраші, Йожеф Етвеш та їх соратники, які теж доклалися до того, щоб сьогодні мали толерантну, модерну країну, яка з повагою ставиться до представників усіх національностей.

З нагоди національного свята державними нагородами Угорщини відзначили і закарпатців. Золотий Хрест “За заслуги” вручили першому заступнику голови обласної ради, заступнику голови крайової організації КМКС Йосипу Борто. Таку ж відзнаку лише бронзового гатунку отримав колишній керівник благодійного фонду “Доркас”, депутат обласної ради Йосип Баторі.

Спеціальних призів двох консульств удостоїлись працівники закарпатських ЗМІ, зокрема кореспондент газети “Ужгород” та багатьох місцевих сайтів, автор книг з історії Закарпаття Тетяна Літераті, а також власкор регіонального угоромовного видання “Карпаті Ігоз Со” Чілла Гегедюш. Серед редакційних колективів спеціальний журналістський приз уперше за 18 років існування вручили регіональному угоромовному виданню “Карпатолйо”. Відзнаку передали нинішньому головному редактору газети Кароліні Дорчі. Вітаємо колег!

На урочистості були присутні уповноважений угорського уряду Аттіла Петнегазі та депутат угорського парламенту від Саболч-Сатмар-Березької області Аттіла Тілкі.

Поважну публіку розважали виступами члени церковного хору римо-католицького костелу м.Берегова та народні музики.

Нагадаємо, що Закарпаття "по повній" готується до приїзду глави держави — терміново латають автошляхи. Президент України Петро Порошенко долучиться до урочистостей з нагоди 80-ї річниці проголошення Карпатської України на території Меморіального комплексу «Красне Поле» (поблизу м. Хуст). Початок о 12:00. Перша Леді України Марина Порошенкопобуває у Сваляві та Мукачеві.

Читайте на ГК:У Закарпатському угорському інституті відбулось урочисте відкриття нового навчального року (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові волонтери розмалювали дитячу лікарню міста (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові відбулася вже традиційна зустріч угорських музикантів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка