1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Колоритні полотна Івана Бровді “підкоряють” Берегово (ФОТО)

13.03.2019 09:20 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

У виставковому залі ім.Гулачі угорського консульства в Берегові відкрили виставку картин заслуженого і народного художника України Івана Бровді.

Захід приурочений до 80-ліття митця, яке відзначатиме 2 червня нинішнього року.

“Спочатку Іван Бровді заявив про себе як талановитий скульптор,- наголосив у вступному слові Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.- Його монументальна композиція “Кирил і Мефодій”, пам’ятник щасливому сажотрусу в Мукачеві, алегорична робота “Син і вир” біля Синевирського озера стали знаковими в мистецьму процесі Закарпаття.”

Поступово Іван Васильович від монументальних творів переходить до живопису. Основною тематикою його полотен є колоритні сцени з побуту земляків – селян і лісорубів, ковалів і вівчарів, їх будні та свята. Автор вдається до філософсько-асоціативної образності мовлення, використовує зображальні можливості сміливих декорацій, художніх гіпербол та метафор. Все це могли побачити на виставці шанувальники прекрасного.

Разом з митцем до Берегова приїхали корифей живопису на Закарпатті, заслужений і народний художник України, лауреат Національної премії ім.Шевченка Володимир Микита, соратники по пензлю Юрій Боднар, Олександр Мондич, Віктор Мигович та інші.

“Іван Бровді далеко пішов у своїй творчості,- каже Голосу Карпат завжди відвертий Володимир Микита.- У нього надзвичайно багатогранний талант, сміливі віддзеркалення реальності.”

Живописець справді уникає поверхової красивості, штучної правдоподібності та глянцевого гламуру картинного відтворення. Йому притаманні слушно віднайдена образотворча лексика творення сильними, динамічними, енергійними живописними формами, сміливими зіставленнями та контрастами барвистих площин, міцно виваженою композиційною та об’ємно-структуровою побудовою.

Виставка працюватиме в консульстві до кінця березня.

Нагадаємо, до уваги водіїв: 15 березня на дорогах Закарпаття рух буде обмеженим.

Читайте на ГК:Закарпатця викрили на примушуванні дівчат-підлітків до заняття проституцією (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові знайшли покинутим новонародженого хлопчика
Читайте на ГК:Таке Берегово ви ще не бачили: місто на карантині показали без людей (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська