1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Берегово: Міжнародний фестиваль вина, день другий (ФОТО)

09.03.2019 21:57 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Попри традиційні атрибути (ятки з напоями, національними стравами, солодощами, сувенірами і т.ін.), другий день фестивалю вина в Берегові мав свої, відмінні від звичних подій родзинки.

Найперше – це марш-парад і виступ мажоретів Берегівської дитячої школи мистецтв. Наступне – прийняття у членство нових лицарів ордену святого Венцела і складання ними відповідного пробного іспиту та клятви. І найважливіше – вручення бронзових, срібних і золотих медалей кращим винам, представленим на конкурс.

Були й несподівані сюрпризи: генеральному директор музею Берегівщини, охоронцю тризора ордену Яношу Шепі вручили пам’ятну медаль “За збереження національних традицій”, а консульство Угорщини в Берегові заснувало власний приз – “Найкраще вино сорту “Королівська леанка”, що слугує символом ордену св.Венцела. Нині цю відзнаку керівник дипломатичної установи Матяш Сіладі вручив виноробу з Бене Іштвану Варзі.

Учасників дійства благословив реформаторський священик Юлій Черніга.

З цікавістю спостерігала багаточисленна публіка за церемонією прийняття у членство нових лицарів. Ними стали Іштван Шіпош з с.Дюло Виноградівського району, Ласло Нодь-молодший з Берегова та Йожеф Крізмоніч з Будапешта. Вони з успіхом пройшли випробування – залпом випили келих вина, стоячи на тоненькій лавиці, склали клятву “ніколи більше не повертатись до табору водоп’ючих”, а канцлер ордену Тиберій Томпа традиційно мечем здійснив посвяту.

А до цього дійства присутніх вітали той же Тиберій Томпа, Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі та заступник міського голови Михайло Ляшко. Всі вони щиро дякували членам лицарського ордену св.Венцела за організацію даного фесивалю.

“Виноробство – це своєрідне мистецтво,- наголосив Матяш Сіладі.- Приємно, що на Закарпатті так багато цих умільців, котрі вміють і плекають дану справу, виготовляючи унікальні вина, які мало чим поступаються світовим брендам.”

Слова дипломата підвердили члени міжнародного журі, до складу якого входили чотири фахівці з Угорщини і по два – з Ужгорода та Берегівщини. Прикметно, що вони побували у всіх виноробів, що взяли участь у конкурсі й на місцях дегустували напої. Була й умова – подавати на розгляд вина, яких є у наявності не менше 150 літрів. Таким чином народжувався кінцевий результат. У підсумку було присвоєно 40 медалей – 8 бронзових, 17 срібних і 13 золотих. Неочікувано вперше за історію фестивалю були вручені дві великі нагороди найвищого гатунку. Їх щасливими володарями стали знані винороби з Кідьоша Карло Шош та його внук Крістіан. Загалом сім’я отримала 13 відзнак різного ступеню (Родина заявила до конкурсу 15 видів напоїв).

Список нагороджених Голос Карпат планує надрукувати окремо.

Після офіційної частини не менш яскравою була концертно-розважальна програма. Як завжди дивували майстерністю викладачі та вихованці Берегівської дитячої школи мистецтв, танцюристи гуртів “Стріт денс”, “Людовіка” та “Принцеси”. Гаряче зустріла аудиторія знаного виконавця Івана Чегіля, який попри свої незмінні “Смереку” та “Мій Берегсас”, акапельно подарував глядачам власну нову композицію на слова Олександра Матвієнко “Погар вина”. Не забув і про свого давнього друга, народного артиста України Івана Поповича, інтепретуючи його популярну пісню “Закарпаття моє”.

Завершували концертну програму чарівні Аксенія Безик, Наталія Сливка та Катерина Вахмінцева-Антал з тріо “Діва Дея” та Аксенія в дуеті з Олегом Кузнєцовим.

У неділю, 10 березня, фестиваль “Біле вино” триватиме далі.

Нагадаємо, на закарпатських річках очікують підняття рівня води.

Читайте на ГК:Бійка ромів у Берегові: подробиці
Читайте на ГК:Православні Берегова визначились як освячуватимуть пасхальні кошики на Великдень
Читайте на ГК:Святкування Дня міста в Берегові переноситься (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська