1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В мережі показали раритетні світлини Горянської ротонди часів Чехословаччини (ФОТО)

12.01.2019 20:09 0 Культура

 

Одним з фотографів, який закохався у Закарпаття з першого спалаху фотоапарату, став чех Богуміл Ваврушек.

Закарпаття періоду Чехословаччини відвідували багато зарубіжних фотографів та етнографів, у працях та фотоархівах яких сучасне покоління може побачити пам’ятки архітектури,  мистецтво, побут, ужиткову культуру нашого краю, повідомив Перший.

Вчитель за професією, Богуміл Варшек захоплювався етнографією, багато подорожував Чехословаччиною у складі дослідницьких груп етнографів.

Богуміл був фотографом- аматором, основна частина його фотоматеріалів припадає на 1915-1929 роки. Фотографії надруковані в журналах Zlatá Praha, Český svět і Světozor, пізніше вже у Празі, Богуміл Ваврушек видає кілька друкованих праць та альбомів з етнографічних подорожей.

Закарпаття також потрапило у об’єктив фотографа, а історичні та культурні пам’ятки – викликали захоплення.

Серед архітектурних пам’яток, які зафіксував та описав Богуміл Ваврушек – Горянська ротонда. Пропонуємо до перегляду унікальні світлини Горянської ротонди з книги-альбому Богуміла Ваврушека «Církevní památky na Podkarpatské Rusi» («Церковні пам’ятки Підкарпатської Русі»).

Книга видана в Празі в 1929 році.

Будівля, яка датується ХІІ-ХІІІ ст.., викликала справжнє професійне захоплення чеського фотографа. Богуміл Ваврушек акцентує на унікальних фресках ХІV ст, виконаних у стилі проторенесансу, які прикрашали ротонду всередині.

Ротонда в Горянах – унікальна романо-готична пам’ятка церковної архітектури Закарпаття зайняла чільне місце в альбомі чеського фотографа.

Нагадаємо, що психологи розповіли, що тягне чоловіків піти наліво.

Читайте на ГК:Ужгородські школярі замість квітів вчительці зібрали гроші для хворої дівчинки (ФОТО)
Читайте на ГК:Журналісти розповіли про закарпатця, який став чемпіоном Європи з кікбоксу (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді відбулася виставка-ярмарок "Тур'євроцентр Закарпаття" (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка