1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатка видала свій перший роман-есе під завісу 2018-го року

03.01.2019 10:10 Культура

Перший роман-есе письменниці з Тячівщини Тетяни Грицан-Чонка «Живі двері, або Я – спіле Яблуко віків. Я – Жінка…» вийшов друком у видавництві «Український пріоритет», що у Києві.

Редактором видання є Володимир Шовкошитний. Хоч для мисткині це вже 11 книга творів, однак перші 10 збірок були лише поетичними. А нова книга стала для авторки  першою значимою спробою заявити про себе як прозаїка.

Як зазначено у анотації до видання, це твір про те, як на Карпатських полонинах споконвіків, від самого початку світу живуть Олені. Ар – мудра олениця, глава Роду. Мі-Ра – допитливий внук, що хоче пізнати чуття, перевтілення, прагнення, мислення, взаємозв’язок всього живого і не живого, таїни життя на землі, зародження і смерть. Ар йому допомагає, наставляє, як цілий рід Оленів. Звеличення роду, його продовження за будь-яких обставин стає апофеозом інтелектуального роману-есе. І ця тема стає  провідною у всіх 65 есе, які й об’єднані у один художній твір - роман.

Афористичність, використання свіжих метафор, нових  поетичних образів, зі свідомим акцентуванням   свіжих метафор, нових поетичних образів, зі свідомим акцентуванням на розмовну інтонацію і лексику. Це і поезія у прозі, і елементи наукового нарису, і філософського трактату. Але передусім це жива, свіжа і завжди несподівана мисль, пише Тячів.com.

Нагадаємо, Мукачево стане частиною  Всеукраїнського колядницького флеш-мобу.

Читайте на ГК:Для любителів екстриму: у Тячеві оновили майданчик для скейт-парку ( ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Тячівщині люди протестують проти вишки зв'язку на шкільному подвір'ї (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Тячівська міськрада оголосила про конкурс проектів "Громадський бюджет Тячівської ОТГ-2020"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка