1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Автори представили три нові книги в Закарпатській ОДА

28.12.2018 18:56 Культура

27 грудня відбулася презентація трьох книг – «Мандрагора» письменниці Єви Берніцкі, «Край Карпатський очима етнолога» фольклориста Івана Сенька та «На росяних отавах» Івана Козака.

Усі автори - закарпатці. Про це повідомляє прес-центр Закарпатської ОДА.

Видання представили т.в.о. директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Василь Комарницький, директор видавництва „Карпати” Віктор Браславець, редактор цього ж видавництва Борис Кушнір, директор видавництва „Ґражда” Іван Ребрик, автор книги „На росяних отавах” Іван Козак.

Видавець Віктор Браславець представив дві книги, які цьогоріч вийшли у видавництві „Карпати” - книгу відомого фольклориста Івана Михайловича Сенька «Край Карпатський очима етнолога», яка присвячена його етнографічним розвідкам про історію, традиції і обряди нашого краю, та книгу Єви Берніцкі „Мандрагора”.

"У книзі «Край Карпатський очима етнолога» зібрані науково-популярні етнологічні студії Івана Сенька про історичні, офіційні та поетичні назви Закарпатської області, фольклорно-етнографічні розвідки про народну педагогіку, звичаї та обряди русинів-українців, менталітет і внесок у педагогічну справу О.Духновича, А.Волошина та Олександра Маркуша", – розповів директор видавництва «Карпати» Віктор Браславець.

Як наголосив головний редактор видавництва «Карпати» Борис Кушнір, випуск книги угорською мовою - це не експеримент, а продовження початої видавництвом практики. 

"- Єва Берніцкі – представник того роду, який був завжди містком між угорцями і українцями. Вона пише угорською мовою. Я міг почути переклад і звучання її творів, – це вишуканий, сучасний стиль написання, побудови фраз, діалогів тощо. Я не знаю, хто б із знавців угорської міг би долучитися до перекладу її творів. Це складні тексти, але водночас дуже приємні", – зауважив він.

Збірник поезії «На росяних отавах», у якому, крім іншого, оспівані 25 населених пунктів Закарпаття, представив сам автор, Іван Козак, зачитавши кілька уривків зі своїх творів.

Нагадаємо, Міносвіти змінило умови вступу до "вишів".

Читайте на ГК:Ужгородський "Минай" вийшов у Першу лігу України з футболу
Читайте на ГК:Ужгородські танцюристи здобули 7 перших місць на чемпіонаті світу
Читайте на ГК:На Ужгородщині прорив дамби уклали 3700 мішками з піском (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus