1. Новини Закарпаття
  2. >

Почалася розбудова Православної церкви України на Закарпатті

22.12.2018 18:22 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Перший тиждень після історичного церковного собору 15 грудня, на якому створено ПЦУ, позначився складними процесами, спрямованими на обєднання в її лону максимуму православних громад Закарпаття.

Про це повідомили владики на спеціальній прес-конференції. Закарпатська єпархія ПЦУ наразі налічує до 70 громад. Єпархію очолюють три єпископи – Варсонофій, Вііктор і Кирило. Кожний зх них має свої парафії, якими опікується. Крім громад, які відпочатку створювалися у лоні тодішніх церков Киїхвського Патраірхату і УАПЦ і зараз входять до ПЦУ, є і ряд громад, які свого часу вийшли з церкви Московського Патріархату. Ще 2017 р. Це зробила 1500-особова громада с.Пилипець. Також ще перед собором до цього прроцесу приєдналоися ужгородські громади св. Кирила і Мефодія (храм Ужгородської духовної академії), ужгородська громада св. Володимира і Ольги, чоловічий монастир у Чинадієві та парафія при цьому монастирі. Нарешті 21 грудня до ПЦУ перейшла громада св. Стефана-Першомученика (с. Минай), ставши першою ластівкою цього процесу на Закарпатті у після-соборний період.

Владики поділилися власними враженнями від собору у Києві, який запам’ятався їм максимально толерантним ставленням усіх учасників одне до одного, здатністю іти на компроміси заради кінцевої цілі. Новоствореною церквою керуватиме Синод, куди крім митрополита Епіфанія входитимуть ще 12 владик: троє постійних членів (Філарет, Макарій і Симеон) і дев’ять не постійних, які будуть змінюватися щороку.

Владика Варсонофій підкреслив, що процес розширення ПЦУ на Закарпатті має виключно добровільний характер, обійми українських єпископів відкриті для усіх братів з Московського Патріархату, що це об’єднання триватиме не один рік. Владика Віктор додав, що поки триває піст, великих змін очікувати не доводиться, проте після врученню предстоятелю ПЦУ митоополиту Епіфанію 6 січня Томосу, справа вийде на новий етап. До нього долучиться “переважна більшість священиків, а ще більша кількість прихожан Закарпаття,” – додав владика. Він же пояснив процедуру переходу до помісної канонічної церкви: збирається громада, оформлює протокол про перехід (згода єпископа, з-під чиєї юрисдикції громада виходить, при цьому не вимагається), громада звертається до владики, під чию юрисдикцію переходить, відтак відповідне рішення реєструється в органах державної влади. Владика Кирило нагаолосив на глибоких історичних коренях творення єдиної православної церкви як в Україні у цілому, так і на Закарпаття зокрема.

Сергій Федака.

Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (22 грудня для закарпатців і всього світу)
Читайте на ГК:Гороскоп на 22 грудня для всіх знаків зодіаку: день сповнений спілкування та захопливих моментів
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Хмарно, сильний сніг та мокрий сніг
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus