1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

До Ужгорода завітав "Словацький бетлегем"

16.12.2018 12:27 Культура

15 грудня 2018 року в м. Ужгороді в приміщенні Закарпатського театру ляльок «Бавка» відбулося традиційне, 21-е свято під назвою «Словацький бетлегем», організоване організацією «Матіца Словенска».

У рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: «Кращий словацький бетлегем», «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові». В цьому році у святі взяло участь 9 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки (загальна кількість – більше 100 учасників).

Перед початком свята всіх присутніх тепло привітали:  заступник голови Уряду закордонних словаків Словацької Республіки  Петер Прохазка, голова Матіци Словенскої  Маріан Гешпер, голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні  Йосип Гайніш. Було зачитане вітання учасникам від  управління національностей та релігій Закарпатської ОДА.  На святі також була присутня консул Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді  Івана Мачайова Репкова. 

На запрошення «Матіци Словенскої» в конкурсній програмі взяли участь:  в номінації «Кращий словацький бетлегем» - колектив «Бетлегемці» з с.Анталовці Ужгородського району   (керівник Володимир Вербовські);  в номінації  «Кращий колектив словацьких колядників» - народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» дитячої школи мистецтв  смт. Середнє Ужгородського району (керівник Ніколетта Мордованець), ансамбль «Ружічка» ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода (керівник Валерія Кізакова, концертмейстер Михайло Бровді)  і ансамбль «Ремітські поштарі» с. Т.Ремета (керівник Ольга Мицька); в номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» - колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця Ужгородського району  (керівник Беата Сливка),  колектив 3-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ужгород (керівник Янко Поханіч), колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє Ужгородського району (керівники Габріела Мазютинець і Людмила Андрейчик),  колектив «Домінік» римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району (керівник сестра Марія Черніцка) і колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії (керівник Лідія Юрик).

За підсумками конкурсу, у номінації «Кращий словацький бетлегем» перше місце було присуджено  колективу «Бетлегемці» з с. Анталовці. У номінації «Кращий колектив колядників» перше місце було присуджено ансамблю «Словенка», друге  місце посів ансамбль «Ружічка», третє – ансамбль «Ремітські поштарі».  У номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові»  перемогу святкував колектив «Сторожницькі віншовники»,  друге місце розділили, колектив «Домінік» і  колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії, третє - колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє  і  колектив ЗОШ № 4 м. Ужгорода .   

У програмі свята також брали участь гості – колядницький колектив  «Гарчаре» з с. Поздішовце (Словаччина) під керівництвом Ондрея Новака.

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Й.Й.Гайніш і майстерний ведучий конкурсної програми Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами та  пам’ятними подарунками від культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні , а також солодкими подарунками від управління національностей та релігій Закарпатської ОДА . На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.

Нагадаємо, в Ужгороді почали продавати ялинки.

Читайте на ГК:На Закарпаття призначили додаткові потяги на свята
Читайте на ГК:На Закарпатті прикордонники зафіксували чотири спроби контрабандного переміщення сигарет
Читайте на ГК:В мережі "переказали" шекспірівську "Ромео і Джульєтту" по-закарпатськи
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus