1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові студенти ЗУІ вчилися креативному декору (ФОТО)

07.12.2018 20:05 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

У дні Адвенту та підготовки до Різдва насамперед вивчали методи та прийоми виготовлення традиційних вінків, інших святкових атрибутів.

Поділитись досвідом у цій справі, познайомити з сучасними підходами у новорічному декорі до студентів приїхали фахівці з Будапешта та Ніредьгази.

Слід відмітити, що в Закарпатському угорському інституті вже з 1999 року успішно діє відділення університету імені святого Іштвана, зокрема факультету садівництва (декан Гергель Шімон). У Берегові ним завідує кандидат сільськогосподарських наук, доцент Ірина Повлін. Саме вона відкрила неординарний захід і представила аудиторії поважних гостей.

Першою присутніх тепло вітала ректор ЗУІ доктор Ілдика Орос. Вона нагадала, як саме зародилась традиція виготовлення Різдвяних вінків, як її відзначають в наші дні. “Хрещеним батьком” звичаю вважають лютеранського теолога Йогана Генріха Віхерна, котрий взяв на виховання декількох дітей з бідних сімей, і в якого малеча щодня питала, коли ж нарешті настане Різдво? Пастор змайстрував з дерев’яного колеса вінок і вставив до нього 24 маленькі червоні та 4 – великі білі свічки. Він щодня запалював по маленькій, а в неділю – по великій свічечці. Таким чином діти рахували, коли ж прийде очікуване свято.

“У наш “заекономлений” час,- з гумором зазначила пані ректор,- на Різдвяному вінку залишилось лише 4 свічки, які запалюємо щонеділі за чотири тижні до свята. Надіюсь, що виготовлені сьогодні атрибути привнесуть в оселі наших студентів ще більше світлих промінчиків очікування Різдва, а саме дійство додасть хвилюючої гармонії.”

Присутніх вітали також Герегель Шімон, уже згадувана Ірина Повлін, викладач берегівського відділення Єва Гайдош і, звичайно, “господар” дійства, знаний майстер декору, учасник та призер багатьох міжнародних конкурсів з даного мистецтва Золтан Герліцкі з Ніредьгази.

На своєрідний, неординарний “урок” зібралося більше сотні студентів – теперішніх й колишніх, які прагнули власними руками виготовити різдвяні декоративні віночки. Брали участь у процесі й викладачі. “Підручний” матеріал заготували заздалегідь, а щоб “розбурхати” фантазію, Золтан Герліцкі перед початком заняття з допомогою слайдів та відео-роликів продемонстрував, які гарні прикраси виготовляють до Різдвяних свят у Європі, і не в останню чергу – Угорщині.

“Уже третій рік поспіль проводимо подібні практичні навчання,- каже Голосу Карпат Ірина Повлін.- Торік, приміром, виготовили понад 20 оригінальних адвентивних віночків, іншої різдвяної атрибутики. Їх розпродали серед викладачів та студентів вишу. За отримані кошти придбали ліки для дитячого відділення райлікарні, в першу чергу для малят, яких горе-породіллі залишили в медзакладі.”

Нинішнього року теж планують подібну благочинну акцію. Кого конкретно підтримають матеріально – ще не вирішили: є кілька версій. Який варіант оберуть остаточно – стане відомо наступного тижня.

Нагадаємо, "іноземні" студенти ужгородського вишу поспілкувалися з першим радником посольства Франції в Україні.

Читайте на ГК:У чемпіонаті Берегівщини з футболу серед дорослих змінився лідер
Читайте на ГК:У колишній синагозі Берегова знайшли старовинні фрески (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатського митника, підозрюваного в сприянні контрабанди, звільнили від покарання
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка